• home
  • knopjeinfo
  • knopjenieuwsbrief
  • knopjesitemapknopje
Titelbalk r2vlaamsbrabant.jpg

Radio 2 Vlaams-Brabant kun je beluisteren via 93.7 Mhz, DAB, DVB-T en de kabel. In de regio Diest kun je ons vinden via 92.4 Mhz en in Leuven en omgeving via 88.7 Mhz. We brengen elke weekdag van 06.00 tot 08.00 uur Ochtendpost, van 12.00 tot 13.00 uur is er Middagpost en van 16.00 tot 18.00 uur krijg je Avondpost. En natuurlijk zorgen we elke dag voor nieuws uit jouw regio!

Radio 2 herdenkt de Eerste Wereldoorlog
Yvonne Steenwinckel

Yvonne verbleef tijdens de oorlog bij haar grootouders op de boerderij in Outgaarden, waar ook Duitse soldaten ingekwartierd werden.

Yvonne’s vader zat in Nederland terwijl haar moeder de oorlogsjaren doorbracht in Brussel, samen haar broertje.

 

Tot 1922 was Outgaarden een gehucht van het Waalse taalgrensdorp Zétrud-Lumay. Niet ver daarvandaan was het Belgisch leger op 18 augustus 1914 verslagen door de Duitse troepen in de Slag bij Sint-Margriete-Houtem, vlakbij Tienen.

Voor de verdere duur van de bezetting grepen er in de streek geen noemenswaardige gebeurtenissen plaats, maar zoals in de rest van het land, bleef de onzekerheid over het lot van de frontsoldaten uit de regio.

 

pijllink Ken jij nog een Allerlaatste Getuige? Klik hier en laat het ons weten.

 

pijllink Meer informatie in het één-programma Koppen

 

pijllink De Allerlaatste Getuigen in Oost-Vlaanderen

 

pijllink De Allerlaatste Getuigen in West-Vlaanderen

 

pijllink De Allerlaatste Getuigen in Antwerpen

 

pijllink De Allerlaatste Getuigen in Limburg

 

luidsprekertje Herbeluister hier de reportage op Radio 2 Vlaams-Brabant

 

pijltje Stuur naar een vriend

 

printvriendelijk Print dit artikel

 

RSS RSS-datastroom van Radio 2 Vlaams-Brabant - Wat is RSS?

 
  een   -  canvas   -  ketnet   -  radio 1   -  klara   -  MNM   -  stubru   -  rvi   -  sporza   -  deredactie.be   -  cobra

vrt © 2010  -  bedrijfsgegevens   -  jobs   -  gebruiksvoorwaarden   -  privacy

metriwebPowered by Cultuurweb