Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

10 keer de 10 miles

wo 19 apr. - 7:49

Zondag komen 40.000 hardlopers en nog meer supporters samen in Antwerpen voor de DVV Antwerp 10 miles & Marathon. Een geliefd evenement in heel België en daarbuiten. Maar je weet er ongetwijfeld nog niet alles over.
tenmiles start

1. 32 lentes jong

Sinds 1986 worden de Antwerp 10 miles elk jaar georganiseerd. Dit jaar is het dus de 32ste keer dat de wedstrijd doorgaat.

2. Vier goede doelen

De organisatie steunt dit jaar vier goede doelen: Rode Kruis Vlaanderen, To Walk Again, Kom op tegen Kanker en SOS Kinderdorpen. Iedereen die meeloopt kan kiezen om tien euro extra te betalen die integraal naar één van de vier goede doelen gaat. Je krijgt daarvoor een bijhorend T-shirt in de plaats.

3. Inschrijven

Zolang er nog geen 40.000 deelnemers zijn, kan je je nog inschrijven. Dat kan online t.e.m. 22 april, maar de hele late beslissers kunnen op 21, 22 en 23 april nog terecht op de Runners' Lab Expo op het Frederik Van Eedenplein. De tent is op zondag al vanaf half acht open.

4. Geen Ladies Run 

Vrouwen kunnen zich dit jaar niet meer apart inschrijven voor de Ladies Run. Mannen en vrouwen lopen de vijf kilometer dus gewoon samen. Daardoor kan de 10 miles een half uur vroeger starten.

5. Maximaal 40.000 deelnemers

Dit jaar lopen er ''maar'' 40.000 liefhebbers mee. Dat zorgt voor een vlotte organisatie van het grote evenement.

6. Verschillende routes

Je kan kiezen tussen vier verschillende parcours, afhankelijk van de afstand die je wilt lopen.

  • Marathon: 42,195 km
                       Start: 9u00, Linkeroever (Thonetlaan)
                       Aankomst: Grote Markt
     
  • Chiquita Kids Run: 1,4 km 
                                      Start: 11u00, Linkeroever (Thonetlaan) 
                                      Aankomst: Linkeroever (Charles De Costerlaan)
     
  • Short Run: 5 km
                        Start: 12u00, Linkeroever (Thonetlaan) 
                        Aankomst: Linkeroever (Charles De Costerlaan)
     
  • 10 Miles: 16 km 
                    Start Wave 1: 14u30, Linkeroever (Thonetlaan)
                    Start Wave 2: 15u00, Linkeroever (Thonetlaan) 
                    Start Wave 3: 15u30, Linkeroever (Thonetlaan) 
                    Aankomst: Linkeroever (Charles De Costerlaan)

7. Tijdslimiet

Voor de Marathon en de 10 miles geldt er een tijdslimiet. De finish van de Marathon sluit om 14u15. Als je tegen dan nog niet binnen bent, mag je niet meer op de rijbaan lopen en word je van de wedstrijd geschrapt. Lopers van de 10 miles hebben twee uur en een kwartier de tijd om uit te lopen.

8. Volg je favoriete lopers

Wil je graag weten of je favoriete loper op schema zit? Via My page op www.dvvantwerp10miles.be kan je de live tussentijden van lopers volgen.

9. Bereikbaarheid

Als je je zondag wil verplaatsen in Antwerpen, neem je best de fiets. Er zullen extra fietsenstallingen aanwezig zijn zodat je je fiets veilig kan wegzetten, maar je kan met je fiets niet door de voetgangerstunnel tussen Linkeroever en Rechteroever. Te voet is die wel beschikbaar. Ook op de gratis veerboten die varen tussen 10u en 19u mag je je fiets niet meenemen. Op Rechteroever kan je de veerboot nemen aan het Steenplein en op Linkeroever aan de start- en aankomstzone.

Als je toch de auto nodig hebt in Antwerpen op zondag, houd er dan rekening mee dat de Kennedytunnel, de Waaslandtunnel, de Bolivartunnel en de Jan de Vostunnel tijdelijk afgesloten zijn. De Liefkenshoektunnel wordt tussen 12u30 en 18u30 wel tolvrij gemaakt.

Op de website vind je meer uitgebreide informatie over de bereikbaarheid van het evenement en Antwerpen.

10. A-lympische marathon

Burgemeester Bart De Wever broedt op een plan om in 2020 een speciale marathon te organiseren rond een thema. In dat jaar is het 100 jaar geleden dat de Olympische Spelen in Antwerpen plaats vonden. Zo zou hij een koekjesbuffet om de tien kilometer willen zetten om Antwerpen als Koekenstad nog meer te belichten. De plannen voor het evenement staan nog niet vast.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet