Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Tracktocht

De tracktocht van Geena Lisa

do 6 aug. - 9:00

Op 22 augustus presenteert Geena Lisa Zomerhit. Maar eerst komt ze vertellen over haar 'muziek met een betekenis'...
geena lisa

Op 22 augustus presenteert Geena Lisa Zomerhit. Maar eerst komt ze vertellen over haar 'muziek met een betekenis'...

Geena Lisa - pseudoniem van Gina Peeters - is een echte duizendpoot. We kennen ze de laatste jaren vooral als omroepster van één, maar Geena is ook presentatrice én zangeres.

Op televisie presenteerde ze onder meer Fata Morgana en Vlaanderen Muziekland en ook bij de radio heeft ze haar strepen verdiend. Zo was ze twee jaar lang gastvrouw van De Raadkamer, hier bij Radio 2.

En last but not least is Geena ook zangeres. Bij onder meer The Dinky Toys. Ze was trouwens enkele jaren getrouwd met Coco Jr. van The Dinky Toys.

Muziek is dus wel degelijk belangrijk in haar leven. Maar welke muziek? Welke nummers hebben een extra betekenis voor haar?

SPEELLIJST

Diana Ross – Do You Know Where You’re Going To
De eerste plaat die ze zich kan herinneren. Haar papa speelde veel cassettes in de auto en daar heeft ze dit nummer voor’t eerst gehoord.

Earth & Fire – Weekend
Dit was het eerste singeltje dat ze kocht. Haar vader trok regelmatig naar de platenzaak en nam z’n dochter mee. Zo is bij Geena al op jonge leeftijd de liefde voor muziek ontstaan.

Olivia Newton John - Hopelessly devoted to you
Geena was helemaal weg van de film Grease. Ze wou zou graag Olivia Newton John zijn dat ze een leren broek vroeg aan haar moeder maar die vond haar nog wat jong.

Duran Duran – The Reflex
Ze spendeerde veel zakgeld aan muziek. Ieder meisje op school had een favoriet bandlid van Duran Duran. Voor Geena Lisa was dat gitarist Andy Taylor.

Falco – Jeanny
Lange tijd heeft ze gedacht dat Falco “Geena” zong in plaats van Jeanny…

Madonna – Like A Virgin
Op haar kamer hingen 2 posters en één daarvan was van Madonna maar ze vindt het wel een beetje spijtig dat Madonna vandaag de dag zo krampachtig jong wil blijven.

Carmel – Sally
Geena is al op jonge leeftijd beginnen zingen. Dit nummer heeft ze nog met vriendinnen gezongen op de Meir in Antwerpen.

Lenny Kravitz – Let Love Rule
Geena is een grote fan van Lenny. Toen ze een artiestennaam moest kiezen koos ze voor de Lisa. Actrice Lisa Bonet was indertijd namelijk getrouwd met Lenny Kravitz.

The Dinky Toys – Love’s Embrace
Dit nummer heeft Coco Jr. special voor haar geschreven en ingespeeld op haar antwoordapparaat.

Golden Earring – When The Lady Smiles
Geena’s vader Leo is een rocker in hart en ziel. Hij heeft de ambitie om de oudst spelende gitarist van Vlaanderen te worden.

The Beatles – Hey Jude
Op haar trouwfeest hebben de gasten beslist dat dit het openingsnummer was.

Dolly Parton - You Are
Dolly Parton heeft ze ook via haar papa leren kennen. Dolly was een beetje zoals een sprookjesfiguur voor haar.

Bob Marley - Iron Lion Zion
Doet haar denken aan onvergetelijke vakanties naar de caraïben in de jaren ’90.

Coldplay – Clocks
Eén van Geena’s favoriet bands. Haar vriend lijkt ook een beetje op Chris Martin van Coldplay.

Toni Braxton – Unbreak My Heart
Dit nummer stond op het repertoire van De Minetten, een meidengroep waar ook Yasmine en Truus Druyts in zongen en waarmee Geena opgeteden heeft.

Prince & The Revolution – Purple Rain
Van dit nummer krijgt ze een krop in de keel. Toen Prince dit nummer live heeft zien brengen rolden de tranen over haar wangen.

Slongs Dievanongs - Lacht nor mij
Van dit nummer wordt ze altijd goedgezind. Wat haar zo aanspreekt is dat het rap is met een positieve boodschap.

Ziggy Marley – It’s a Beautiful Day
Dit nummer wil ze absoluut op haar begrafenis.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet