15% meer bezoekers voor zwembad Hasselt
vr 20 jul. - 3:05

Het voorbije jaar kwamen er 312.000 mensen zwemmen in Kapermolen (de sportkampen werden niet meegeteld). Dat is zo'n 15% meer dan het eerste jaar sinds de opening.
Er is wel een opvallend verschil met vroeger: toen kwamen op piekdagen tot 7500 mensen zwemmen en zonnen in Kapermolen. Nu horen het binnenbad en het openluchtbad samen en is de ligweide een stuk kleiner gemaakt. Er worden nog maximaal 2200 zwemmers toegelaten, maar dat aantal is de voorbije 2 jaar nog nooit gehaald.
Schepen Habib El Ouakili: "Er zijn meer openluchtzwembaden in de directe omgeving. Daar hebben we rekening mee gehouden toen we het nieuwe zwembad bouwden door de ligweide veel kleiner te maken. We zien dat het zwembad nu perfect op maat is van het aantal bezoekers. De bezoekers komen nu ook beter gespreid over de dag tussen 7 en 21 uur."
Speelweide
De stad had beloofd dat de ligweide nog voor deze zomer zou uitgebreid worden met een speelweide met een volleybalveld en een basketbalterrein, maar die zijn nog niet klaar. In augustus zal de speelzone waarschijnlijk openen.