Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

De Topcollectie

1981: Simon & Garfunkel geven een legendarisch concert

wo 19 sep. - 5:00

Op 19 september 1981 gaven Paul Simon en Art Garfunkel een memorabel gratis concert in Central Park in New York. 
Simon & Garfunkel

Het optreden werd naar schatting bijgewoond door meer dan 500.000 muziekliefhebbers.

Onderhoud van Central Park

Het doel van het concert was om geld in te zamelen voor het onderhoud van Central Park in New York. Jarenlang was er niet geïnvesteerd in het onderhoud. Met als resultaat dat het park in niet al te beste staat verkeerde.
Omdat de financiële middelen er niet waren om de groene long van New York nieuw zuurstof te geven, kwam iemand op het idee om er een benefietconcert te organiseren. De keuze viel op Art Garfunkel en Paul Simon die nog samen op dezelfde school in New York gezeten hadden.
Alleen was er 1 probleem. 11 jaar eerder waren ze als duo uit elkaar gegaan. En niet bepaald als goede vrienden.

Zowel Paul als Art waren toch enthousiast voor het idee en begonnen meteen te repeteren. Deze repetities verliepen niet zo vlot gezien de spanningen tussen de 2 muzikanten.

Het concert

Op zaterdag 19 september 1981 vond het optreden plaats op The Great Lawn of de centrale open plek van Central Park. De organisatoren verwachtten 300.000 fans. Het werden er meer dan 500.000.

Simon & Garfunkel zongen 21 liedjes. Zowel liedjes uit hun periode als duo als nummers uit hun solo-carrière.
Tijdens het nieuwe nummer "The Late Great Johnny Ace" sprong er iemand uit het publiek op het podium en riep naar Paul Simon: "I need to talk to you!". De man was in benevelde toestand en werd vakkundig van het podium gedragen.

Wereldtournee

Het concert werd opgenomen en verscheen een jaar later op LP, cassette en video. Miljoenen exemplaren gingen over de toonbank.
Naar aanleiding van dit concert in Central Park besloten Simon & Garfunkel in 1982 op wereldtournee te gaan.
Daarna was het de bedoeling dat ze beiden in de studio zouden gaan voor een nieuw gezamenlijk album. Omdat de meningsverschillen te groot waren, ging dit niet door.

Opbrengst

Het concert in Central Park bracht 51.000 dollar op. Daarna vonden er nog concerten met andere artiesten plaats. In de jaren 80 werd begonnen met de restauratie van het park. 
 

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet