5 verborgen opbergplekken in huis
wo 10 mrt. - 8:16

Kasten onder de trap
Je inkomhal durft vaak een plek te worden waar spullen onnodig rondslingeren. Denk aan winterjassen, schoenen of tassen die je zelden gebruikt Als je in de hal ook de trap hebt staan, hebben wij de perfecte oplossing voor jou! Want onder de trap is er meestal nog wel wat ruimte. Maak een kast of plaats opbergdozen onder de trap. Zo heb je schappen voor schoenen, jassen en tassen, of een schuifje waar de sleutels kunnen liggen. Of je kan onder de trap een kledinghanger plaatsen, met onderaan een vak voor de schoenen. Zo is je hal in de toekomst altijd proper!

Onder de dakpannen
Ook onder de nok van het huis kan je opbergdozen of kasten op maat plaatsen. Voor die kasten zou je dan een ‘push to open’-systeem kunnen gebruiken. Zo heb je geen of alleen kleine hendels nodig en lijkt het alsof de kastenwanden opgaan in de ruimte.
Natuurlijk hoef je geen kasten te laten maken. Handige Harry's kunnen gewoon zelf een kast timmeren of rekken plaatsen onder het dak. Kies ervoor om alle opbergers aan één kant van de ruimte te verzamelen, zodat je de rest van de kamer kan gebruiken voor andere dingen, een bureau of slaapkamer bijvoorbeeld.
Onder het bed
Benut de ruimte onder het bed! Want ook daar kan je gemakkelijk enkele opbergdozen zetten. Niemand die het ziet en jij hebt er geen last meer van! Ideaal, toch?

Verdeel grotere ruimtes in kleine
Heb je veel kleine spullen die je in een kast wil opbergen? Kijk dan eerst of de indeling niet beter kan.Je kan de rek of kast halveren door een plank in het midden te zetten. Zo kan je je spullen netter neerzetten, waardoor het opgeruimder is en je makkelijker iets kan nemen zonder dat alles instort.

De meterkast
Het klinkt misschien gek, maar ja hoor! Ook van deze kast kan je een opbergruimte maken. Kan je zelf niet in de meterkast staan, omdat ze te klein is? Zoek een veilig plekje in deze ruimte en gebruik de wand of deur om een opbergsysteem aan te hangen. Hier kan je bijvoorbeeld je schoenen leggen. Et voilà, opgeruimd staat netjes!