Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Achter de schermen in de Serres van Laken: "We moeten raampje per raampje openen om te verluchten"

zo 11 mei - 8:38

Tuinman Henk Willocx werkt al 35 jaar voor het paleis, en hij zorgt mee voor het onderhoud van de Serres van Laken. In de podcast 'Royaltea' geeft hij een blik achter de schermen: "Elke ochtend beginnen we met het ritsen van de dolomietpaden Elk blaadje wordt opgeraapt. Planten die scheef staan, worden rechtgezet." En het koninklijk gezin? "Zij genieten ook van de Serres en ze zijn er ook heel erg in geïnteresseerd."
serres
© photonews

5 weetjes over de Serres

  • Vroeger werd er elke vrijdag om stipt 11.20 uur niet gewerkt in de Serres. "Het werk werd stilgelegd om het weerbericht op Radio2 te volgen voor de weekendwerkers. Lutgart Simoens vermeldde dat ooit zelfs op de radio. Iedereen was toen verbouwereerd!"
  • De Serres moeten manueel verlucht worden. "Dat is niet geautomatiseerd, bijvoorbeeld in de 350 meter lange gaanderij van de geraniums en fuchsia's moet je raampje per raampje open en ('s avonds) dicht maken. Ook de planten moeten we zelf begieten."
  • Er is al eens een uitwisseling. "De sanseveria's kwamen uit Congo en zijn nadien naar de Plantentuin van Meise gegaan. De moederplant kwam dus van de Koninklijke Serres."
  • De koninklijke familie geniet ook mee van de Serres: "We zien de koning en de koningin hier wel eens passeren, en dan slaan we er een praatje mee. Het is fijn om te zien dat zij ook genieten van de Serres, dat is ook weer een erkenning voor ons werk. De kinderen maakten vroeger zelf al eens hun huiswerk in de Serres."
  • De Serres worden verwarmd. "Denk daarbij niet dat het heel warm is. In de winter hebben we temperaturen van 12 tot 14 graden. De stookkosten lopen op."

Beluister het hele verhaal in 'Royaltea' op VRT MAX.

royaltea

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet