
radio2 middag in west-vlaanderen
Advocaat uit Diksmuide ontdekt fout in de verkeerswet
di 5 jun. - 8:52

Vroeger stond in de verkeerswet dat als je binnen de drie jaar twee keer een zware verkeersovertreding begaat, je voor die tweede overtreding veel zwaarder werd gestraft. Die wet is dit jaar herschreven. Maar nu staat er niet langer dat je twee keer in de fout moet gaan in die drie jaar, maar dat je twee keer veroordeeld moet worden.
Eén woord met grote gevolgen
Eén woord verschil dus, en dat heeft grote gevolgen, zegt advocaat Thomas Bailleul uit Diksmuide. "Dat maakt een wereld van verschil. In die zin dat wanneer je nu verschillende feiten pleegt binnen de drie jaar waarvoor je niet veroordeeld bent binnen de twee jaar, de rechter geen toepassing kan maken van het verzwarend artikel. Op die manier kan je de verzwarende maatregelen die de wetgever heeft willen opleggen verplicht aan de politierechters ontwijken."
Wanneer je nu verschillende feiten pleegt binnen de drie jaar waarvoor je niet veroordeeld bent binnen de twee jaar, dan kan de rechter geen toepassing kan maken van het verzwarend artikel en je dus niet zwaarder straffen.
De rechter in Veurne heeft maandag een zaak uitgesteld omdat hij een pleger van meerdere verkeersovertredingen niet zwaarder kon bestraffen.