
als de muren konden praten
Advocate Davina Simons: "Ik kan iedereen verdedigen, ik weiger geen enkel dossier op basis van de feiten"
zo 25 mei - 7:00

Davina's appartement
“Thuis is voor mij een plek waar ik kan landen en tot rust komen na een hectische dag. Maar het is ook een plek waar het gezellig is en iedereen altijd welkom is”. Dat laatste is duidelijk, want ook Anja Daems mag op bezoek in haar appartement midden in het centrum van Antwerpen. Met als ontbijtkoek een lange suisse stapt ze het rustige binnenplein op, waar ze wordt verwelkomd door Davina: “Ik eet alles graag met chocolade. Kom maar binnen!” (lacht)
Door Davina’s fleurig voorkomen, verwachtte Anja meer kleur in huis: “Maar ik woon hier nog niet zo lang en huur dit appartement. Daarnaast ben ik absoluut niet veel thuis, dus je vindt de kleuren bij mij in mijn bloemen op tafel: legobloemen! Zelfgemaakt! Ik kreeg ze cadeau van mijn lief voor Valentijn. We hebben ze samen in elkaar gezet en dat was tot mijn grote verbazing heel leuk en ontspannend om te doen.”
Davina weet uit haar hoofd hoeveel strips ze in haar living heeft staan: “164 zijn het er! Het zijn er allemaal van De Kiekeboes. Ik zit er zelfs in. Je kan me vinden in het tweede album sinds ze van tekenaar zijn veranderd. Ik zit in een koffiebar een koffietje te drinken. Ik ben al zeer lang een hele grote fan en de tekenaars Nero en Charel Cambré wisten dat. Ze staken me erin, zonder dat ik dat wist. Ik weet uiteraard op voorhand wanneer het nieuwe album komt, dus ik reserveer altijd al eentje. En plots zag ik dat! Ik lijk er ook echt op. Ik vind het echt superleuk. En er staat een ‘D’ op de koffiemok. Lifegoals!”
Sinds ik advocate ben geworden, is mijn blik op de wereld genuanceerder geworden. Iedereen heeft wel eens vooroordelen, maar ik probeer me daar niet te veel door te laten leiden. Ik probeer alles met een open blik te benaderen.
Advocate Davina
Dag en nacht is Davina aan het werk: “Mijn job stopt nooit. Sinds ik advocate ben geworden, is mijn blik op de wereld genuanceerder geworden. Ik ben uiteraard ook maar mens. Eerste indrukken zijn belangrijk en iedereen heeft wel eens vooroordelen, maar ik probeer door de job die ik doe mij daar niet te veel door te laten leiden. Ik probeer alles met een open blik te benaderen.”
“Het klopt dat als je met mij in contact komt op professioneel vlak, er meestal iets heel erg gebeurd is. Maar dat neemt niet weg dat ik iedereen kan verdedigen. Absoluut, ik weiger geen enkel dossier op basis van de feiten. Ik ga eerder kijken naar wie je bent, wat je verhaal is, hoe we hier zijn gekomen, of ik een bepaalde vertrouwensband voel, kunnen we samen een bepaald traject afleggen… Als ik voel dat dat matcht op een of andere manier is het geen probleem. Maar het is uiteraard ook al gebeurd dat het niet matchte."
"Wat ik niet graag doe, is het zonlicht ontkennen. Als er iemand is die echt wil dat ik tegen het dossier in pleit of complete nonsens zou pleiten die totaal niet strookt met de feiten, dat vind ik moeilijk. Dat doe ik liever niet. Dan zoek je beter iemand anders. Maar als mensen een goede context geven en uitleggen hoe iets gebeurd kan zijn, dat is iets anders.”
Vanwaar de liefde voor strips en Disney? Waar komt ze tot rust? En hoe slaagt ze erin om alles in het leven schijnbaar tot iets positiefs te draaien? Je hoort het in een nieuwe aflevering van 'Als de muren konden praten' met Anja Daems en Davina Simons.