Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Amper bussen en geen trams in provincie Antwerpen door staking dispatch, De Lijn zoekt oplossing

vr 3 jan. - 5:51

Wie vandaag het openbaar vervoer wil nemen in onze provincie, zoekt best een andere oplossing want er zullen amper bussen en trams rijden. Dat heeft alles te maken met de staking die al enkele dagen aan de gang is. Vandaag staat de dispatch Antwerpen en daardoor kan de Lijn de veiligheid niet garanderen.
tram

"De dispatch heeft de functie van een soort verkeersleider", legt Anneliese Meynaerts van De Lijn uit. "Zij monitoren alle bussen en trams die onderweg zijn. Ze zijn ook het eerste contact voor de chauffeurs als er iets gebeurt. Maar als er niemand op post is, is het onverantwoord om bussen en trams de weg op te laten."

Op de Rooseveltplaats in Antwerpen, een drukke plek waar heel wat buslijnen vertrekken, zijn vanmorgen toch bussen uitgereden. Nog niet alle buschauffeurs waren op de hoogte van de staking bij de dispatch-dienst. De toegangen tot de premetrostations zijn afgesloten, er rijdt geen enkele tram. 

Mogelijk zullen lijnen die de provinciegrenzen over gaan wél kunnen blijven rijden. Dan gaat het bijvoorbeeld over bussen die vanuit Limburg of Vlaams-Brabant naar provincie Antwerpen rijden. Zij maken gebruik van een andere dispatch.

De Lijn zoekt naar een oplossing maar het is nog niet duidelijk wat die dan zou zijn. Sinds 30 december is een staking aan de gang bij De Lijn. Die gaat vandaag z'n laatste dag in. 

premetrostation afgesloten

premetrostation afgesloten

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet