Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Burgemeester Katrien Partyka opnieuw burgemeester in Tienen

zo 14 okt. - 5:07

Waar Tienen in 2014 nog onbestuurbaar was, doet Katrien Partyka (CD&V) voor de tweede keer de burgemeesterssjerp om. CD&V behaalt bijna 22 procent, goed voor 8 zetels. SP.A is de tweede partij, maar krijgt wel een flinke dreun. Het valt terug van 11 naar 5 zetels in vergelijking met 2012.

Het is afwachten met wie CD&V nu gaat samenwerken. SP.A neemt de tweede plaats in met 16,8 procent, maar heeft heel wat verlies geleden tegenover vorige verkiezingen. Zware uitschieters zijn er niet, dus de keuze is groot.

CD&V kan net zoals in 2015 een coalitie vormen met NV-A, Open VLD en Groen. Dat deed de partij nadat ze een coalitie met SP.A ontbond. Hierdoor was Tienen een tijdlang onbestuurbaar. Ze was tot nu toe dus nog maar drie jaar burgemeester, maar blijkbaar was dat lang genoeg om de Tienenaar te overtuigen.

Burgerpartij Tienen Vooruit! is de nieuwe grotere speler in Tienen. Hoewel ze nog vier andere partijen voor hen hebben met meer stemmen, halen ze 11,5 procent, wat niet slecht is voor een gloednieuwe partij.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet