Carrefour in Shopping 1 in Genk gaat nu toch dicht
wo 8 mei - 4:49

Dinsdag kreeg het personeel van de Carrefour in Genk te horen dat de winkel dicht gaat. Volgens Carine Meuwis van de socialistische vakbond BBTK deed de directie te weinig om de zaak rendabel te houden. "Wij voelden dat de directie onvoldoende inspanningen deed om de omzet te laten stijgen. Er waren geregeld artikelen niet meer voorradig in de winkel en je kan de omzet alleen maar verhogen wanneer de artikelen aanwezig zijn."
Loze beloften
Personeel en vakbonden vinden dat er anderhalf jaar geleden loze beloften zijn gedaan. Carine Meuwis: "Wij hebben heel wat andere locaties aangeduid die mogelijk zouden zijn als nieuwe vestigingsplek, maar niets was goed voor de directie. En dan hebben wij het idee van: hebben jullie wel genoeg gedaan om de winkel rendabel te maken? En dan waren er veel indicaties dat dat niet zo was."
Geen naakte ontslagen
Er vallen geen naakte ontslagen. De 26 werknemers met een vaste overeenkomst kunnen in een andere Carrefourwinkel aan de slag.