Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Afbeelding van het programma: als de muren konden praten

als de muren konden praten

Dana Winner: "Je hebt geen kinderen op de wereld gezet om te bepalen wat zij wel of niet mogen doen"

zo 2 mrt. - 10:00

Wie zet bij Dana Winner de vuilbakken buiten? Wie kookt er? Waarover wordt er gekibbeld in huis? En hoe is het met haar dochter Chinouk? Anja Daems gaat op zoek naar de antwoorden bij Dana Winner thuis in Hasselt.
Anja Daems met Dana Winner en hondje Max
© Radio2

Buddy Max

Dana Winner woont in Hasselt, in een gerenoveerde boerderij samen met haar man Marc en hun hond Max. Max wijkt niet van haar zijde. Hij gaat overal mee naartoe: “Hij is mijn buddy. Als ik aan tafel zit, komt hij naast me op een stoel zitten. Ik vind dat geweldig. Ik ben zo blij dat ik deze hond heb… Onvoorwaardelijke liefde.”

“Ondertussen is hij vier jaar oud. Ik neem hem overal mee naartoe: Spanje, concerten, … We gaan speciaal met de auto voor hem naar Spanje, mét een draagbaar toilet, omdat hij te groot is voor het luchtruim. Het is veel langer reizen, maar toch doe ik het voor hem. Hij weet ook precies hoe een concertavond eruit ziet: Eerst gaat hij alle muzikanten enthousiast dag zeggen, nadien kijkt hij naar onze repetitie. Ik denk altijd: dat moet toch luid zijn voor hem? Maar hij wil blijven kijken en komt voor me zitten. Heel fijn! Erna gaan we allemaal samen eten en komt hij ook mee. Terwijl ik me klaarmaak, ligt hij onder de make-up tafel. Daar blijft hij liggen tot het einde. In de pauze kom ik even dag zeggen, maar hij weet dat ik erna nog een uurtje op moet en we daarna naar huis gaan.”

"Ik mis een snelle koffie met mijn dochter"

Maar Anja Daems en Dana Winner hebben niet alleen gepraat over de hond Max, ook over haar dochter Chinouk: "Ik weet niet wat mijn dochter nog allemaal van plan is, maar als er kleinkinderen komen, zou ik het wel leuk vinden dat ze dichtbij me wonen. Het is altijd leuk om face to face goeie raad te vragen aan je moeder, denk ik dan? Op woensdagnamiddag vlogen mijn mama en ik er samen eens in. Dat was heel fijn: We aten samen, we vertelden samen, we dronken koffie samen en we kuisten samen, zij de ene helft van het huis, ik de andere. Mijn dochter Chinouk woont in Brussel, dus dat is veel te ver om zoiets te doen. Zelfs om snel een koffie te drinken en bij te kletsen, is Brussel te ver. En dat mis ik.”

“Soms zegt Chinouk dat ze zin heeft om naar Amerika te verhuizen", vertelt Dana Winner. "Ik zeg er niets op, want je moet je kinderen vrij laten. Je kan ze niet aan je binden. Je hebt ze op de wereld gezet, maar niet om te bepalen wat zij wel of niet mogen doen. Maar wie weet kan ik mee naar Amerika? (lacht)”

Dana komt uit een groot gezin, maar droomde ze zelf ook van veel kinderen? Anja Daems en Dana Winner praten nog over het grote trouwfeest van Dana’s dochter dat eraan komt én over Dana's vroegere thuis. Je hoort het in de nieuwste aflevering van de podcast ‘ Als de muren konden praten’ op VRT MAX.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet