De Tropische taart van Silvana Krstova uit Vilvoorde is de Taart van het Jaar 2025 🎂

Bakkers uit heel Vlaanderen schreven zich in om te bewijzen dat hun taart de 'Taart van het jaar' is. Al wie wou, mocht taarten komen proeven op de Nationale Proefdag op zaterdag 3 mei. Vijf finalisten konden de proevers bekoren: de frambozen-bavaroistaart van Nette uit Tessenderlo-Ham, de tropische taart van Silvana uit Vilvoorde, de red velvet cheesecake van Zainab uit Turnhout, de chocoladelimoentaart van Liesbet uit Melle en de biscuit-meringuetaart met framboos van Marie uit Desselgem.
De vijf finalisten mochten elk hun taart afwerken aan hun eigen keukeneiland onder het goedkeurend oog van de jury: Regula Ysewijn en Messy Chef Jelle Beeckman. Uiteindelijk wist Silvana Krstova met haar Tropische taart de jury helemaal in te pakken. "Er zitten twee krokantjes én een zuurtje in de taart. Dat was de doorslaggevende factor. Het geheel is superlekker. De taart ziet er ook prachtig uit, met allemaal gelijke laagjes."
Elke kandidaat moet trots zijn op zichzelf. Het is een hoog niveau. Fantastisch!
Silvana is dolblij met de winst. "Geweldig! Ik had het echt niet verwacht dat ik zou winnen. Het dringt nog niet door.” Silvana heeft Noord-Macedonische roots. In haar taart zit een knipoog naar het land. “Macedonië is een mooi en warm land. In mijn taart zitten vruchten die ook die warmte hebben. Mango en Passievrucht."