Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Dikkebusvijver Ieper valt stilaan droog

di 24 sep. - 4:05

In Ieper staat de Dikkebusvijver zo laag dat De Watergroep binnenkort de drinkwaterproductie moet stopzetten. Als het peil nog 20 centimeter zakt, is het zover. Oorzaak is de aanhoudende droogte.

Drinkwatermaatschappij De Watergroep vreest dat er over twee tot drie weken onvoldoende water is voor haar eigen productie. De vijver staat op dit moment nog amper 20 centimeter boven het minimum. Dat is ook te zien als je er langskomt. In de winter staat het water er zelfs anderhalve meter hoger dan nu.

Geluveld

De Dikkebusvijver is goed in voor vijf procent van het drinkwater in West-Vlaanderen. "Voor de drinkwatervoorziening is er geen probleem", zegt Raissa Verstrynge van de Watergroep. "Dan halen we water uit de vijver in Geluveld." De Dikkebusvijver heeft een oppervlakte van 35 hectare. In normale omstandigheden haalt De Watergroep er 1.800 tot 3.500 kubieke meter per dag uit. Het water wordt dan eerst gezuiverd en behandeld.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet