
de madammen
Dokter Devroey over de 'kuskesziekte': "Ja, je kan klierkoorts krijgen door te veel te kussen"
do 27 jan. - 11:14
Kozijntjes
'Kozijntjes' is de naam die veel mensen geven aan jicht. Dat is een ontsteking aan je gewrichten doordat je lichaam niet in staat is om je urinezuren af te voeren. "Je kan het krijgen door te veel te drinken of te bourgondisch te eten', vertelt Dokter Devroey.
Het vuur
Wordt gebruikt voor de ziekte lymfangitis. "Dat is een ontsteking van de lymfebanen en geeft een branderige pijn. Je herkent het aan de rode en warme streep die meestal voorkomt op je arm of been."
De kuskesziekte
De 'kuskesziekte' is een mooiere naam voor klierkoorts, maar krijg je dat nu echt van te veel te kussen? "Je kan het inderdaad krijgen van te veel te kussen", bevestigt doker Devroey. "Het komt vooral voor bij pubers. Het heeft zijn naam te danken aan het feit dat het vaak wordt doorgegeven via speeksel. Klierkoorts gaat vaak gepaard met koorts, vermoeidheid en keelpijn."
Een druiper
De officiële naam hiervoor is gonorroe. Een zeer besmettelijke soa die een infectie veroorzaakt op je plasbuis. 'Vrouwen hebben hier niet zoveel last van. Het komt vooral voor bij mannen', vertelt Dokter Devroey.
Katarinawiel
De medische term hiervoor is ringworm. Het gaat om een infectie van de huid, eigenlijk een schimmelinfectie die rond van vorm is. "De rand waar de infectie zich uitbreidt is heel rood, vandaar de vergelijking met het wiel", legt Devroey uit.