Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Egel, pad en steenmarter worden het meest doodgereden in het Limburgse verkeer

do 2 mei - 6:23

Jaarlijks sterven zo’n 5 miljoen dieren op de Vlaamse wegen. Natuurpunt is daarom voorstander van een 'ontsnipperingsplan' met ecoducten en -tunnels om het aantal dode dieren in het verkeer terug te dringen.
© Foto: Natuurpunt

Het verkeer in Vlaanderen telt jaarlijks spijtig genoeg heel wat dodelijke slachtoffers. Dat zijn niet alleen menselijke slachtoffers, jaarlijks laten ook ongeveer 5 miljoen dieren het leven op de Vlaamse wegen. “Dat is één dier iedere zes seconden”, zegt Diemer Vercayie van Natuurpunt. “We veroorzaken dus een enorm dierenleed. De pad voert het lijstje aan, gevolgd door de egel en de vos.”

"Te weinig ecoducten in Vlaanderen"

Voor Natuurpunt is het hoog tijd voor actie. De natuurbehoudvereniging pleit voor een ‘ontsnipperingsplan’ met ecoducten en –tunnels om zo het aantal dode dieren in het verkeer te verminderen. “Dat idee komt uit Nederland,” zegt Vercayie. “Onze noorderburen hebben intussen 66 ecoducten. In Vlaanderen hebben we er nog maar zes. Dat kan veel beter.”

Meer nodig dan wildwaarschuwingssysteem

Ecoducten en –tunnels zorgen ervoor dat wilde dieren een drukke verkeersweg veilig kunnen kruisen. “Het plan ligt klaar”, zegt Vercayie. “Het hangt nu enkel nog van de politieke wil af om het ook uit te voeren.” Limburg heeft al een wildwaarschuwingssysteem dat chauffeurs waarschuwt wanneer er zich een dier op de weg bevindt. “Dat is een stap in de goede richting, maar zeker niet de enige maatregel om dode dieren in het verkeer te voorkomen”, zegt Vercayie. “Je moet ervoor zorgen dat dieren niet zomaar de weg op kunnen, en daar kunnen ecoducten en –tunnels bij helpen.”

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet