Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Garnalen helft goedkoper dan normaal

wo 20 mrt. - 10:24

Grijze garnalen kosten maar de helft van vorig jaar op dit moment. Nu betaal je ongeveer 10 euro per kilo, vorig jaar was dat 25 euro. De vissers vangen meer en er is minder vraag.

De vissers vangen meer en er is minder vraag, dan daalt de prijs automatisch. Vissersboot O.62 Dini verkoopt hun vangst aan de vistrap in Oostende voor 9 euro per kilo, vorig jaar op het zelfde moment was dat 25 euro. Visser Luc Bogaert: "We vangen meer. Zoals gewoonlijk hebben we geen winter gehad. Er zat geen kabeljauw en geen wijting, dus vissen we meer op garnalen.

Ook op de veiling in Nieuwpoort stonden de garnalen zo goedkoop. Je kan er wel nog niet van uitgaan dat de garnalen lang aan die prijs verkocht worden. Visser Luc: "Als de wind keert, vangen we al veel minder. Je kan dat echt niet voorspellen voor bijvoorbeeld deze zomer.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet