
De Popcollectie
Geen tijd voor pensioen: na dertien jaar brengt The Who een nieuw album uit
vr 13 sep. - 0:42

Wie dacht dat de Britse groep The Who reeds met pensioen is, komt bedrogen uit. Op vrijdag 22 november ligt er een nieuw album in de winkelrekken. Geen verzamelaar met de grootste hits, maar wel een album met gloednieuwe liedjes.
De originele titel is 'Who'. Je zal de liedjes op verschillende wijzen kunnen beluisteren. Digitaal, op cd, op vinyl en zelfs op cassette. Er is voor elk wat wils.
Op de eerste single staan de liedjes ‘Ball and chain’ en ‘Hero ground zero’.
Ringo Starr
De liedjes op 'Who' gaan over de brand in de Grenfell-toren, spiritualiteit, reïncarnatie en de kracht van het geheugen. Er staat ook een liedje op 'Who' met als thema: een oude rockartiest wiens schroeven niet meer op de juiste plaats zitten! Je kan het zo gek niet bedenken.
Alle liedjes werden geschreven door gitarist Pete Townsend. Roger Daltrey zingt en op de drums zit Zak Starkey, de eerste zoon van Ringo Starr.
Tournee
Volgend jaar gaat The Who in Groot-Brittannië op tournee. Het eerste concert vindt plaats op 16 maart in Manchester. Het is nog niet bekend of ze ook Het Kanaal gaan oversteken voor optredens in Europa.
The Who
The Who is een Engelse groep die in 1964 opgericht werd door zanger Roger Daltrey, gitarist Pete Townsend, bassist John Entwistle en drummer Keith Moon. Entwistle en Keith Moon overleden respectievelijk aan de gevolgen van een hartaanval en iets teveel medicijnen.
De beste jaren kende The Who in de jaren 60 en 70. Hun grootste hits 'My generation', 'Substitute', 'Happy Jack', 'Pictures of Lily', 'Pinball wizard', 'Who are you', 'See me, feel me' en 'You better you bet'.
Rockopera
The Who ligt ook aan de basis van het fenomeen 'rockopera'. De eerste populaire rockopera was 'Tommy' in 1969. Vier jaar later schreven Roger Daltrey & co hun tweede: 'Quadrophenia'. Beiden werden ook verfilmd.