Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Afbeelding van het programma: radio2 middag in oost-vlaanderen

radio2 middag in oost-vlaanderen

Gemeente Destelbergen wil Damslootmeer behouden

vr 25 jan. - 8:35

Het Damslootmeer in Destelbergen moet misschien toch niet verdwijnen. Een bouwfirma wil er aarde stockeren voor 15 jaar. Maar de gemeente geeft een negatief advies aan de provincie die de aanvraag moet goedkeuren.
© Foto: provincie Oost-Vlaanderen

De toekomst van het Damslootmeer in Destelbergen hing aan een zijden draadje. Een bouwfirma wilde het meer opvullen met grond om er aarde te stockeren voor een periode van 15 jaar. De inwoners van Destelbergen protesteerden tegen deze plannen. Ook de partij Groen zag dit niet zitten. De gemeente geeft nu een negatief advies aan de provincie die de aanvraag moet goedkeuren.

“Iedereen: politiek, inwoners, ambtenarij, wij staan hier allemaal als één blok tegen dit megalomaan project”, zegt burgemeester Elsie Sierens. Zij vindt net als de inwoners dat het geen goed idee is om het natuurgebied te laten verdwijnen. “Het blijft afwachten. Wij kunnen enkel een advies uitbrengen. Het is de provincie die beslist. Ik denk dat we rond de 18.00 bezwaarschriften hebben. Het is ongezien in onze gemeente. En wij hebben die bezwaarschriften allemaal mee opgenomen. Dus de inwoners mogen heel gerust zijn dat hun werk heel serieus genomen is.”

In april zal de provincie zich uitspreken over de vergunning voor het bouwbedrijf.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet