Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Genkenaar lanceert eerste brouwerij van alcoholvrij speciaalbier in België

di 25 jun. - 7:00

Stijn Panis uit Genk kwam in Start je Dag vertellen over zijn brouwerij "Force Majeure". Het is de eerste brouwerij van alcoholvrij speciaalbier in België.
Stijn Panis uit Genk met de "Force Majeur Traditional Blond", een van zijn alcoholvrije speciaalbieren
© Foto: Radio 2

België is natuurlijk hét bierland bij uitstek, maar soms heb je weleens zin in een glas bier, maar kan of wil je geen alcohol drinken. Een alcoholvrij biertje is dan een goed alternatief. Omdat Genkenaar Stijn Panis het aanbod aan alcoholvrije bieren te beperkt vond, besloot hij daar zelf iets aan te doen. "Twee jaar geleden trainde ik heel hard voor de Ironman in Nice", vertelt Panis. "Ik merkte dat trainen en bier drinken moeilijk samengaan, dus ben ik op zoek gegaan naar alcoholvrije bieren."

Alcoholvrije pilsen

In België wordt er minder alcoholvrij bier gedronken dan in andere landen. "In Spanje en Portugal bijvoorbeeld is alcoholvrij bier drinken al helemaal ingeburgerd", zegt Panis. "Mensen bestellen daar zonder schaamte een biertje zonder alcohol." Dat is bij ons nog niet het geval. Er komen tegenwoordig wel meer en meer alcoholvrije pilsen op de markt. "Maar wij willen het verschil maken met alcoholvrije speciaalbieren voor de mensen die echt het karakter en de smaak van het bier willen, maar dan zonder alcohol", gaat Panis verder.

Traditional Blond

Stijn Panis bracht ook een van zijn speciaalbieren, de "Force Majeur Traditional Blond", mee naar de studio. Dat bier werd in Limburg en Leuven gelanceerd, maar Panis hoopt dat binnenkort nog meer mensen zijn alcoholvrije bier kunnen proeven. De "Traditional Blond" is het eerste bier van de brouwerij. Momenteel is er ook nog een tripel in de maak. Panis hoopt het aanbod in de toekomst nog te kunnen uitbreiden en een heel assortiment alcoholvrije bieren te kunnen uitbrengen. De "Traditional Blond" is nu al beschikbaar bij enkele drankenhandels en cafés in Genk, Hasselt en omstreken en in de webshop van de brouwerij.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet