Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

de inspecteur

Gevallen op de bus. Wie betaalt de schade?

di 10 mei - 6:20

Reizigers die vallen terwijl ze een bus van De Lijn nemen, worden niet altijd vergoed. Nochtans zijn ze wel klant...

Linda Teirlinck uit Zwijnaarde roept de hulp in van De Inspecteur. Haar moeder raakte onlangs zwaar gewond aan haar been toen ze wilde opstappen op een bus van De Lijn. Een spijtig voorval maar aangezien de moeder van Linda gebruik maakte van een dienst van De Lijn, vindt Linda dat de vervoersmaatschappij de schade moet vergoeden.

Verkeersongeval of niet?

Advocaat Jeroen Van de Sijpe, gespecialiseerd in verkeersrecht, is het met Linda eens. De vrouw is volgens hem het slachtoffer geworden van een verkeersongeval en dus moet De Lijn opdraaien voor de schade. De Lijn zelf is het daar niet mee eens. "De bus stond stil op het moment van het ongeval, het voertuig nam dus niet deel aan het verkeer, we kunnen dus niet spreken van een verkeersongeval."
Een moeilijke discussie want ook andere juristen kunnen geen uitsluitsel geven. Het begrip verkeersongeval is niet helder omschreven in de wetgeving en daardoor blijft er in sommige gevallen ruimte voor interpretatie.
Het zal dus uiteindelijk een rechter zijn die moet beslissen of de moeder van Linda het slachtoffer is geworden van een verkeersongeval. Als dat zo is, moet De Lijn de schade vergoeden.

Gewonde reizigers niet altijd vergoed

Niet elke reiziger die gewond raakt op een bus van De Lijn wordt vergoed. Nochtans zijn alle reizigers wel klant. Volgens Tom Van de Vreken, woordvoerder van De Lijn, speelt dat geen rol. "Elk schadegeval wordt afzonderlijk bekeken. De kwestie dat we een openbaar vervoersbedrijf zijn, is niet belangrijk. Je moet kijken of er voldaan is aan de wettelijke voorwaarden om de schade te vergoeden en of er een oorzakelijk verband kan aangetoond worden. Als dat het geval is, komt De Lijn tussen."

Ongeval melden?

Als je als reiziger gewond raakt op of door een bus van De Lijn, verwittig dan meteen de chauffeur. Als dat niet meer kan omdat de bus vb. al vertrokken is, moet je zeker proberen om het nummer van de bus te noteren net als de nummerplaat. Schrijf ook het tijdstip op en de plaats van het ongeval. Lichamelijke letsels moet je laten vaststellen door een dokter.

Al die gegevens kan je online achterlaten via het online meldingsformulier van De Lijn. Als je foto's hebt of gegevens van getuigen, kan je die ook opsturen. Meld het ongeval zo snel mogelijk, liefst binnen de 24 uur.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet