Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Hasselt voorziet 2 miljoen euro voor nieuwe opvang daklozen

wo 29 jan. - 1:56

In Hasselt wil het stadsbestuur investeren in een verbetering van de opvang voor dak- en thuislozen. Zowel de nacht- als de dagopvang worden aangepakt.
© foto: archief Pixabay

De stad telt ongeveer 115 dak- en thuislozen. Maar dat cijfer verandert nogal regelmatig, omdat de mensen ook regelmatig wegtrekken naar een andere plek. Om iedereen te kunnen opvangen is er nachtopvang in ‘De Shelter’ voorzien, die ligt op campus H in de buurt van het politiegebouw van Limburg Regio Hoofdstad. Overdag kunnen daklozen terecht in Café Anoniem in de stationsbuurt. Schepen Lies Jans (N-VA): “We hebben voor de komende jaren nog grote projecten op staan. We gaan naar een nieuwe daklozenopvang, zowel voor overdag als ‘s nachts. Daar gaan we 2 miljoen euro in investeren.”

Aantrek

Hasselt is de provinciehoofdstad en dat zorgt voor aantrek. Niet alleen komen er meer mensen naar de stad om te winkelen, ook daklozen vinden makkelijker de weg naar Hasselt. “We zetten heel erg in op daklozenopvang, maar het gaat ook om andere problemen”, zegt Lies Jans. “Denk maar aan psychische problemen, agressie en drugsgebruik.”

Housing First

Er zijn ook nieuwe methodes zoals de ‘Housing First’. “Vroeger werden eerst de problemen van de mensen aangepakt, zoals het gedrag of de afhankelijkheid van drugs”, vertelt Jans. “Pas daarna kreeg de betrokkene een huis boven het hoofd. Nu draaien we de rollen om. We bieden eerst een woning aan en daarna pas pakken we de rest aan.” Momenteel zijn er 15 woningen in Hasselt die gebruikt worden voor ‘Housing First’. “We gaan daar nog verder in, want we gaan nog extra woningen creëren daarvoor.”

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet