Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Afbeelding van het programma: de pré historie

de pré historie

Herbeluister De Pré Historie van 14 februari

wo 27 jan. - 10:43

Op zondag 14 februari bracht Guy je het nieuws én de leukste hits uit '62, '72, '82 en '92.
Zondag 14 februari bracht Guy je een speciale Valentijn aflevering van het langstlopende zondagse radioprogramma met het nieuws én de leukste hits van de tweede februariweek van 1962 (54 jaar geleden), van de tweede week van februari 1972 (44 jaar terug), van de tweede februariweek van 1982 (34 jaar geleden), en van de tweede week van februari 1992 (24 jaar geleden).
[ds nid:49817|build_mode:teaser]
Enkele opvallende hits van 54 jaar geleden waren in de tweede week van februari 1962: Can’t Help Falling In Love van King Elvis Presley, Ik Behoor Jou Voor het Leven van Bobbejaan Schoepen, en Run To Him van Bobby Vee. Verder hoor je de broer van de toenmalige Amerikaanse president John F Kennedy, Edward -Ted- Kennedy die een bezoek bracht aan Brussel, een reporter van toen over de oorsprong van Sint-Valentijn, een nieuwe lichting miliciens die klaarstonden op een treinperron om naar hun kazerne te vertrekken, een verlegen en nerveuze Sophia Loren omdat ze een interview moest geven, en atleet Roger Moens die kandidaat-voorzitter was voor de Belgische atletiekbond en die kritiek had op de werking van die bond.
Let’s Stay Together van Al Green, A Horse With No Name van America, en Gai Gai Eli Gai van Marva waren enkele van de straffe platen in de tweede februariweek van 1972. Verder hoor je een IRA-aanhanger in Brussel die spreekverbod had gekregen van de Belgische autoriteiten maar die toch gemaskerd op de Vlaamse tv kwam pleiten voor het IRA, de Ierse minister Patrick Hillary die in Canada ging vragen om Groot-Brittannië onder druk te zetten in verband met Noord-Ierland, eindelijk een opleidingsschip voor de visserijscholen aan onze kust, en de Bert Leysen tv-prijs voor Herwig Jacqmijns en zijn programma’s over rechtszaken.
Na 11 uur nieuws en hits van de tweede week van februari 1982 met minister Mark Eyskens over het failliet van de Hobokense scheepswerk Cockerill Yards, een betoging om Cockerill Yards open te houden, een arbeider van de scheepswerk over de sluiting, en premier Martens over de algemene staking in ons land die werd georganiseerd door het ABVV. Enkele hits van 34 jaar geleden waren: I Won’t Let You Down van PHD, I Can’t Go For That van Hall & Oates, en Ik Voel Me Goed van Johan Verminnen.
Daarna terug naar de tweede februariweek van 1992 met het gerecht dat zich zorgen maakte over de ontvoerde Anthony De Clercq, de Amerikaanse president George Bush Senior die aankondigde dat hij ging voor een tweede ambtstermijn als president, BV’s die zich verenigden in het linkse alternatief Charta 91 als reactie op wat ze de ‘verrechtsing van Vlaanderen’ noemden, en Salman Rushdie die zich dan toch maar niet tot de islam bekeerde na alle bedreigingen en ellende die hij had meegemaakt na het schrijven van het boek Duivelsverzen. Plaatjes die het toen goed deden waren: Altijd Heb Ik Je Lief van Clouseau, Black Or White van Michael Jackson en Ik Blijf Bij Jou van Bart van den Bossche.
Speellijst
laya (On the bayou) - FATS DOMINO
The Young Ones - CLIFF RICHARD
The Wanderer - DION & THE BELMONTS
Ik behoor jou voor het leven - BOBBEJAAN SCHOEPEN
I know (You don't love me no more) - BARBARA GEORGE
Run to him - BOBBY VEE
Can't help falling in love - ELVIS PRESLEY
Afrikaan beat - BERT KAEMPFERT
Sacramento - MIDDLE OF THE ROAD
How do you do - MOUTH & McNEAL
Son of my father - CHICORY TIP
Gaï Gaï Eli Gaï - MARVA
Hooked on a feeling - JONATHAN KING
A horse with no name - AMERICA
Let's stay together - AL GREEN
The Persuaders theme - JOHN BARRY
I won't let you down - PHD
A town called Malice - THE JAM
I can't go for that - DARYL HALL & JOHN OATES
Don't you want me - THE HUMAN LEAGUE
Ik voel me goed - JOHAN VERMINNEN
Rock your world (joho) - WEEKS & COMPANY
Easier said than done - SHAKATAK
Give me just a little more time - KYLIE MINOGUE
Black or white - MICHAEL JACKSON
Way of the world - TINA TURNER
She goes nana - THE RADIOS
Ik blijf bij jou - BART VAN DEN BOSSCHE
Feel so high - DES'REE
Song of Ocarina - DIEGO MODENA & JEAN-PHILIPPE AUDIN

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet