Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

'Het Bleiterke' krijgt standbeeld in centrum-Aarschot

vr 5 okt. - 8:45

De bekende wassen pop ‘Het Bleiterke’ in Aarschot krijgt zaterdag een standbeeld. Het ventje stond generaties lang in de etalage van 'Haute Couture Harry', een kledingwinkel in het centrum van de stad.

De wassen pop moet een kind van zo’n vier jaar oud voorstellen. Toen de winkel van Harry Heylen nog open was, werd het gebruikt om kleren te passen voor bruidsmeisjes of bruidsjongens. Door jaren in de etalage te staan is het gezichtje van de pop beginnen smelten, waardoor het leek alsof de jongen tranen liet. Zijn gezicht werd na verloop van tijd ook bruin door de warmte.

Na de dood van zaakvoerder Harry Heylen kreeg het Bleiterke een ereplaats in het Stedelijk Museum. Nu wordt de kleine jongen helemaal vereeuwigd in het Aarschotse straatbeeld, want zaterdag om 15u wordt zijn standbeeld ingehuldigd aan de ingang van het stadspark.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet