
radio2
'Hotel California' van de Eagles is één van de meest iconische albums uit de jaren 70
zo 21 apr. - 4:00

Eagles
De Eagles begonnen in 1971 als de begeleidingsband van Linda Ronstadt. Een jaar later namen ze hun eerste LP 'The Eagles' op. Daarna volgden nog 5 albums met 'Hotel California' als hoogtepunt.
De groep verkocht meer dan 150 miljoen albums wereldwijd en mocht in totaal zes Grammy Awards in ontvangst nemen. In 1998 worden ze eervol opgenomen in de Rock & Roll Hall of Fame.
De Eagles was de eerste groep die voor een ticket bij een optreden tijdens de Hell Freezes Over-tournee in 1994 meer dan 100 dollar vroeg. Toen de fans vlotjes deze prijs betaalden, volgden The Rolling Stones dit voorbeeld.
In de tweede helft van de jaren 70 waren de Eagles en Linda Ronstadt twee van de grootste Amerikaanse acts.
Hotel California
Eén van de iconische albums uit de jaren 70 is 'Hotel California' van de Eagles. De titel van het album en het gelijknamige liedje 'Hotel Califiornia' verwijst naar de vele kunstenaars die in de jaren 70 naar Californië trokken. Om kennis te maken met allerlei kunststromingen, die daar plaatsvonden. En met de vrije liefde en drugs.
Vele kunstenaarsgingen net zo snel als ze kwamen. Californië leek wel een doorgangshuis met korte verblijven. Vandaar de vergelijking met een hotel.
Satan
Over de betekenis van de surrealistische tekst van het liedje Hotel California is al veel gespeculeerd.
Zo dacht een Amerikaanse religieuze groep in de jaren 80 dat het liedje ging over een hotel dat omgebouwd was tot een kerk van de duivel Satan. Andere verklaringen voor de tekst variëren van een stukgelopen huwelijk tot een drugsverslaving en zelfs kannibalisme.
Grammy Awards
Hotel California is het best verkochte album van The Eagles. Het werd beloond met twee Grammy Awards. De groepsleden hadden echter geen zin om hun trofeeën af te halen. Ze volgden de uitreiking op hun televisietoestel in hun repetitielokaal.
Hoes
Op de hoes van het album staat een foto van het Beverly Hills Hotel. Ook beter gekend als The Pink Palace, omdat de gevel in 1948 een roze kleur kreeg. Heel wat sterren uit Hollywood hebben nachten doorgebracht in dit hotel in Beverly Hills, Californië.
New kid in town
Een andere hit op het album 'Hotel California' is 'New kid in town'. Het is een metafoor voor de harde wereld van de muziekindustrie. Je bent maar even die nieuwe, frisse band met een unieke sound.
Gitarist Don Felder: "Als je in Los Angeles aankomt en je scoort een aantal hits ben je de 'New kid in town'. Wanneer je nog meer succes hebt, leef je 'Life in the fast lane'. Als je ondertussen teveel in de cafés was, was het gewoon 'Wasted time'. Dat was de basis van 'Hotel California'."