Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Houthalen-Helchteren voert bewaking gemeentehuis op na incident

do 9 jan. - 3:33

De gemeente Houthalen-Helchteren neemt extra veiligheidsmaatregelen in het administratief centrum. Donderdagochtend vroeg was een man daar binnengedrongen en vernielde hij enkele computers en printers. Tijdens de openingsuren wordt het gemeentehuis al bewaakt door een beveiligingsfirma, maar die samenwerking wordt nu nog uitgebreid.

"We werken al twee jaar samen met een bewakingsagenten, die een oogje in het zeil houden tijdens de kantooruren", legt burgemeester Alain Yzermans (SP.A) uit. "Maar omdat veel personeelsleden al vroeger aan de slag gaan, zullen die agenten voortaan ook al vroeger op post zijn."  Hoe de man vanochtend het administratief centrum binnen raakte, wordt nog onderzocht. "Ik denk dat we dit als een alleenstaand incident kunnen beschouwen", gaat Yzermans verder. "We werken intussen twee jaar samen met een bewakingsfirma. Sindsdien is het aantal incidenten sterk gedaald." 

Agressie

Het is nog niet duidelijk waardoor de man door het lint ging. Hij kon vanochtend snel overmeesterd worden door de politie en is intussen in een psychiatrische afdeling opgenomen. De man is afkomstig uit Riemst en was al eerder met het gerecht in aanraking gekomen.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet