
de inspecteur
In welke winkels moet je vanaf vandaag een afspraak maken? Check hier het handige overzicht
vr 26 mrt. - 6:42

Het Overlegcomité heeft beslist dat shoppen in niet-essentiële winkels de komende vier weken op afspraak moet gebeuren. Dat betekent dat je enkel terecht kan in een winkel op afspraak. Maar hoe je die afspraak kan maken, verschilt van winkel tot winkel. Soms kan dat via een formulier op de website, andere winkels verkiezen dat klanten telefonisch een afspraak maken. Controleer altijd goed vooraf hoe jouw winkel te werk gaat.
Welke winkels blijven open?
Belangrijk om te weten: essentiële winkels mogen wel nog steeds klanten ontvangen zonder afspraak. De lijst van die winkels blijft dezelfde als die bij de vorige lockdown die begin november inging:
- voedingswinkels, met inbegrip van nachtwinkels
- winkels die verzorgings- en hygiëneproducten aanbieden
- dierenvoedingswinkels
- apotheken
- kranten- en boekenwinkels
- tankstations en leveranciers van brandstoffen
- telecomwinkels, met uitsluiting van winkels die enkel accessoires verkopen
- winkels voor medische hulpmiddelen
- doe-het-zelfzaken
- tuincentra en boomkwekerijen
- bloemen- en plantenwinkels
- groothandels bestemd voor professionelen, al mogen die enkel die professionelen bedienen
- gespecialiseerde detailzaken voor kledingstoffen
- gespecialiseerde detailhandelszaken die breigarens, handwerken en fournituren verkopen
- winkels voor schrijf- en papierwaren
Er waren ook heel wat luisteraars bezorgd dat ze niet meer naar de wekelijkse markt zouden kunnen gaan, maar ook markten kunnen blijven doorgaan
Ook hondenkapsalons blijven open op afspraak. De regels over de recyclageparken blijven onveranderd, al check je best ook de website van je intercommunale om te horen of je al dan niet een afspraak moet maken.
Zaterdag is te vroeg
Ben je van plan om op de eerste dag van de sluiting al te gaan winkelen. Dan kan het zijn dat je nog geen afspraak kan maken. Handelsfederatie Comeos verklaarde al dat winkelen op afspraak niet werkbaar is. Sommige winkels, zoals Schoenen Torfs en Flying Tiger, geven bij De inspecteur aan dat het onmogelijk is om tegen zaterdag een reservatiesysteem op poten te zetten.