![Afbeelding van het programma: de madammen](https://images.vrt.be/air_programs/2022/07/18/8eccff30-06c0-11ed-b07d-02b7b76bf47f.png)
de madammen
Jan Jaap van der Wal: "Nederlanders zijn echt luidruchtige mensen"
di 14 dec. - 6:13
![](https://cds.vrt.radio/sites/default/files/styles/article_header_mobile/public/20/legacy/2021-12/DIW_JanJaap%20%285%20of%206%29.jpg?rnd=664327df&itok=FIR694gh)
Niet zo gierig als we denken maar zéker zo luidruchtig!
Zo goed als alle luisteraars die een bericht stuurden in de app zijn het eens met Jan Jaap: de mythe over de gierige Nederlander is intussen wel redelijk achterhaald. Vaak ervaren we Nederlanders blijkbaar zelfs als gul en hartelijk. Sinds Jan Jaap in Vlaanderen woont schaamt hij zich wel regelmatig voor de luidruchtigheid van zijn landgenoten. En met genoeg pintjes en genoeg tijd vindt hij de Vlaming zeker even sociaal als een Nederlander.
Toen ik pas in Nederland woonde vroeg ik bij de bakker een klein broodje, gesneden. De mevrouw wilde een pistolet in haar broodmachine steken. Je moet namelijk een hàlf brood vragen in plaats van een klein broodje