Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Afbeelding van het programma: radio2 middag in west-vlaanderen

radio2 middag in west-vlaanderen

Kortrijks kattencafé is nu ook dierenasiel

vr 2 aug. - 9:22

Het Kortrijkse kattencafé "Kuro Neko" is nu ook erkend als asiel. Daardoor zal het café dieren kunnen aanbieden ter adoptie. Wie een kat in huis wil nemen, moet wel aan een aantal regels voldoen.

Bij "Kuro Neko" in Kortrijk, één van de eerste kattencafés in onze regio, kun je nu ook katten adopteren. Dat kan omdat de zaak is erkend als dierenasiel. "Kuro Neko" opende ongeveer een jaar geleden als café. De elf katten die er al van bij het begin bij zijn, worden niet afgestaan ter adoptie. Maar onlangs kwamen er acht kittens bij en die mogen wel naar een nieuwe thuis. "Er gelden wel een aantal regels zodat we zeker zijn dat de dieren goed terecht komen", vertelt uitbaatster Birgit Verbeke: "We vragen dat de adoptiegezinnen minstens twee keer langs komen in het café om te zien of het wel goed klikt met het dier. De bedoeling is ook dat ze een vragenlijst invullen. We hebben die gemaakt samen met onze dierenarts om te zien of mensen wel voldoende hebben nagedacht voor ze een dier in huis halen. Het blijft ten slotte een verantwoordelijkheid."

Een dier in huis halen blijft wel een verantwoordelijkheid.

— Uitbaatster kattencafé, Birgit Verbeke

Meer kittens redden

De kittens die bij "Kuro Neko" terecht komen, zijn zwerfkatjes of dieren die op een andere manier in slechte omstandigheden leefden. "Een aantal van de nieuwe kittens komen van dezelfde plek waar we enkele van onze oudere katten hebben gevonden vorig jaar", vertelt Birgit nog. "Ik had gezien dat die moederdieren opnieuw zwanger waren. Door kittens ter adoptie aan te bieden, kunnen we meer dieren in nood een goede thuis bieden." Praktisch valt de omschakeling naar dierenasiel trouwens mee. "We zijn sowieso al goed uitgerust. Er gelden ook regels in het café om zeker te zijn dat de dieren het goed stellen. We laten bijvoorbeeld geen kinderen toe onder de 8 en mensen moeten hun handen desinfecteren voor ze binnen komen in het café. Het grootste verschil is dat er nu maandelijks een dierenarts moet komen om te controleren."

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet