Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

KULeuven wil personeel op de fiets

ma 22 jan. - 2:09

De KU Leuven wil haar personeel op de fiets krijgen. Momenteel komen er nog te veel mensen met de auto naar het werk. Daarom biedt de universiteit voordelig elektrische fietsen aan haar personeel aan.

250 e-bikes had de universiteit besteld en die waren meteen weg. "De interesse voor elektrische fietsen is groot" zegt Gerard Govers maar mensen hebben duidelijk een duwtje in de rug nodig. "Want nog veel te veel mensen komen met de auto naar het werk. Terwijl afstanden tot 15 km heel goed te doen zijn met de elektrische fiets". 
 

 

 

De werknemer betaalt €11/maand voor zijn of haar elektrische fiets. De universiteit past het dubbele bij. "Dat is nog altijd een pak goedkoper dan met de auto naar het werk te gaan" zegt Govers. Het succes is zo groot dat de universiteit meteen 250 e-bikes heeft bijbesteld. Binnenkort rijden er dus minstens 500 KUL-medewerkers met een elektrische fiets naar het werk.

Naast het aanbieden van e-bikes wil de KU Leuven ook haar fietsinfrastructuur verbeteren, in samenspraak met de stad Leuven.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet