Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Lichaam motorcrosslegende Eric Geboers gevonden in meer in Mol

ma 7 mei - 0:35

Voormalig wereldkampioen motorcross Eric Geboers is gisteravond verdwenen in het binnenmeer Miramar in Mol. Hij sprong rond tien uur 's avonds uit een plezierboot achter een hond, die in het water gevallen was. Geboers kwam niet meer boven. Zijn lichaam werd maandag gevonden.

Burgemeester Paul Rotthier van Mol spreekt van een dramatisch ongeluk. "Eric Geboers was samen met enkele vrienden aan het varen met een boot. Op een gegeven moment is er een jong hondje overboord geraakt. Geboers is in het water gesprongen om het dier te redden. Maar hij is onmiddellijk in de problemen gekomen. Er heeft nog iemand van de aanwezigen ook een reddingspoging ondernomen. Die heeft die zeer snel moeten staken, omdat het water nog heel koud is."

De vrienden van Geboers alarmeerden onmiddellijk de hulpdiensten. Duikersploegen hebben drie uur lang gezocht, maar zonder resultaat. "Gisteravond hebben enkele boten gezocht, maar dit zijn relatief diepe plassen met nogal wat stroming op. Vannacht is er dan contact opgenomen met de cel Vermiste Personen onder leiding van Alain Remue. Die bevestigt dat het lichaam maandag rond 14u werd gevonden.

 

Vijfvoudig kampioen

Eric "The Kid" Geboers is één van de grootste namen in de Belgische motorcrossgeschiedenis. Hij werd 5 keer wereldkampioen en was de eerste coureur ter wereld die het WK won in de 3 klassen: 125, 250 en 500 cc.

Dat kunststukje in 1988 leverde hem de titel "Sportman van het Jaar" op. Hij kreeg er ook de Nationale Trofee voor Sportverdienste voor. Op 5 augustus 1990 won hij het WK met zijn allereerste triomf op de Citadel in Namen en stopte hij - op zijn 28e verjaardag - met crossen.

Eric Geboers komt uit een echte motorcrossfamilie. Zijn oom was een actieve crosser, zijn oudere broer Sylvain won 14 GP's.  

Na zijn carrière richtte Eric Geboers een helikopterbedrijf op. Hij bleef actief in de motorcross, onder meer als teammanager bij het Suzuki-team van zijn broer Sylvain en organisator van GP's. Hij leverde ook inspanningen om het motorcrossbeleid in België uit het slop te halen.

 

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet