Minder criminaliteit in Ninove
wo 8 mei - 6:23
De criminaliteit in Ninove is flink gedaald. In 2018 werden bijna 10 procent minder inbreuken geregistreerd dan het jaar ervoor. Die daling is een stuk groter dan die op provinciaal niveau.

De politiezone van Ninove heeft cijfers bekend gemaakt over criminaliteit in de stad. Van 2017 op 2018 zou die gedaald zijn met 9,9%. Dat is een hoog percentage, want op provinciaal vlak werd een daling genoteerd van slechts 0,7%.
Een paar cijfers op een rijtje
- Het aantal diefstallen uit of aan voertuigen daalde met 40%, de fietsdiefstallen met 29%. De politie werkte ook gericht op de fietsdiefstallen en met resultaat: er werd een dader aangehouden die tientallen fietsdiefstallen bekende.
- Het aantal gewapende diefstallen is afgenomen tot 4 voor het hele jaar. Daarentegen registreerde de politie, net als op provinciaal niveau, een toename van het aantal diefstallen met geweld zonder wapen (van 19 naar 32).
- Fysiek en seksueel geweld in de publieke ruimte zijn met 19% afgenomen, net als de opzettelijke slagen en verwondingen (-13%).
- Het aantal vastgestelde feiten van drugbezit, drugverkoop en drughandel is, in lijn met de provinciale trend, aanzienlijk toegenomen. Aangezien dat misdrijven zijn waar opsporing belangrijk is, kan dit wijzen op een gestegen efficiëntie in de aanpak van het fenomeen.
- Ook in lijn met de provinciale stijging, zijn de gevallen van internetfraude. Die zijn het derde jaar op rij toegenomen. Gezien de toenemende digitalisering van de maatschappij, is het te verwachten dat die stijgende trend zich de komende jaren zal verderzetten. De politiezone Ninove is van plan te investeren in de aanpak van cybercriminaliteit.
- Vijf politiemedewerkers werden in 2018 slachtoffer van slagen, tegenover drie in 2017 en 2016. Het aantal gevallen van smaad en weerspannigheid blijft het derde jaar op rij dalen, van 45 gevallen in 2016 naar 28 in 2018.
- Wat overlast betreft, nam het aantal klachten over storend gedrag af met net geen 7%. Het aantal gevallen van schade en/of vandalisme steeg met nagenoeg 10%. Deze stijging komt door de ‘bolletjesschieters’, die konden worden aangehouden.
- Zowel lokaal als provinciaal is het aantal dossiers over illegale wapenhandel (vuurwapens) meer dan verdrievoudigd. Dat is het gevolg van de amnestieperiode, waarin verboden wapens of vergunningplichtige wapens zonder vergunning konden worden ingeleverd. Hoewel er niet vervolgd werd, diende er telkens toch proces-verbaal te worden opgesteld, wat de spectaculaire stijging verklaart.