Na inbraken in Dilbeek sluiten inwoners zich massaal aan bij BIN's
wo 18 dec. - 7:16

"De laatste tijd zijn er veel inbraken geweest in Dilbeek", vertelt Sofie Deleu van de dienst Welzijn in Dilbeek. "Mensen zijn daardoor wat angstiger en willen zich plots massaal aansluiten bij een buurtinformatienetwerk."
Op dit moment telt Dilbeek zeven BIN's met ongeveer 600 leden. In een BIN staan buurtbewoners in nauw contact met de gemeente en met de politie. Leden kunnen er verdachte gedragingen melden.
"Even geduld hebben"
In de hoop inbraken te voorkomen en beter geïnformeerd te zijn, willen inwoners van de gemeente zich nu aansluiten bij een BIN. "Er komen veel mails en aanvragen binnen van inwoners. In de eindejaarsperiode zijn er traditioneel meer inbraken, maar het is pas voor het eerst dat we zo'n stijging zien in het aantal aanvragen om lid te worden van een BIN." De instroom is ineens zo groot, dat de dienst Welzijn deze niet meer allemaal dit jaar verwerkt krijgen. "Er is wel even geduld nodig", zegt Sofie.
Niet zaligmakend
De gemeente is blij met de plotse interesse voor de BIN's, maar Sofie wijst er wel op dat BIN's niet zaligmakend zijn. "'t Is niet omdat je lid bent van een BIN dat er niet meer bij je ingebroken kan worden. Maar een goedwerkende BIN kan wel helpen om de buurt veiliger te maken en zeker het veiligheidsgevoel te vergroten."