Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Afbeelding van het programma: radio2 middag in west-vlaanderen

radio2 middag in west-vlaanderen

Nieuwkomer Hans Cools uit Lichtervelde wint belangrijke comedyprijs

ma 29 apr. - 6:06

Hans Cools uit Lichtervelde heeft in de Minardschouwburg in Gent de Lunatic Comedy Award gewonnen. Dat is een belangrijke prijs voor stand-up comedians. De vorige edities werden onder meer gewonnen door Gunter Lamoot, Lieven Scheire en Philippe Geubels. De overwinning van Cools is opvallend omdat hij nog maar enkele maanden met comedy bezig is.

Voor de tiende keer al heeft de Lunatic Comedy Club haar Award uitgereikt aan de meest beloftevolle comedian van het moment. In een volgepakte Minardschouwburg in Gent haalde Cools het nipt voor Mohsin Abbas. Andere finalisten waren Jade Mintjens, Jeroen Verdick en Sergej Lopouchanski. Een publieksprijs trouwens, er komt geen jury aan te pas, vanuit de filosofie "dat het publiek altijd gelijk heeft".

Ingenieur met gevoel voor humor

Cools, in het dagelijks leven ingenieur, pakte de zaal in met rake typeringen. Met humor gedoopt in huis-, tuin- en keukenverhalen, met absurde analyses over baby's, gezinnen en wielertoeristen. En dat met een West-Vlaamse tongval. Een nieuw talent, al bij al weinig optredens op de teller, maar als comedian heb je het of niet. Simpel.

De tweede Abbas, van Pakistaanse afkomst, haalde uit naar zijn cultuur van afkomst, maar zette ook een spiegel voor het Vlaamse publiek. Bij momenten scherp, maar sympathiek op zijn Paki-Oostends.

Ik blijf ingenieur, maar je weet maar nooit dat ik eens de grote stap moet zetten.

— Hans Cools, winnaar Lunatic Comedy Award 2019

Maar zeven maanden ervaring

Cools is een jonkie in de comedy: "Goed zeven maanden ben ik bezig. Maar ik hou ervan en probeer met fijne, beschouwende, herkenbare humor zalen plat te krijgen. Zonder dat ik zelf plat word, of vulgair. En nu? Even genieten en ook ingenieur blijven, maar je weet maar nooit natuurlijk, dat ik toch de grote stap moet zetten. Een mens moet durven dromen. Spelen nu vooral. Veel spelen."

Cools volgt op de erelijst in het spoor van onder meer Bert Kruismans, Gunter Lamoot, Lieven Scheire, Philippe Geubels, Jens Dendoncker en Lukas Lelie. 

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet