
radio2 aan zee
Ontdek Havenland op de fiets: Een fascinerende clash tussen mens en natuur, containers en koeien

Zo ontdek je Havenland
- Route: Waaslandhavenroute
- Eén van de routes op de Havenland fietskaart
- Indrukwekkendste plek: de Kieldrechtsluis, de grootste sluis ter wereld
- Beste uitzicht: op de Singelweg heb je een mooi uitzicht over de Schelde
- Mooiste parel: de uitgestrekte Prosperpolder
- Dorst: café de bus is een aanrader
Havenland
De haven van Antwerpen en de streek rond de Waaslandhaven zijn veel meer dan een economische hotspot. Er zijn ook prachtige natuurgebieden en indrukwekkende rivierlandschappen.
De organisatie Havenland wil de brede waaier aan mogelijkheden in de kijker zetten. Want het is niet altijd gemakkelijk om de mooiste plekken en tofste caféetjes te vinden in de wirwar van dokken, dijken en sluizen. Havenland heeft een handige fietskaart gemaakt, met routes langs de mooiste plekken. Zo verken je de streek in alle rust, op je eigen tempo.
Waaslandhavenroute
Als je deze route rijdt, ontdek je natuur, haven, kunst en cultuur. Je passeert het natuurgebied de Lisdodde. Als je geluk hebt, kan je hier ijsvogels spotten. Iets verder geniet je op de Singelweg van een mooi uitzicht op de Schelde. Bij helder weer zie je de Boerentoren en de Kathedraal van Antwerpen. De beeldentuin naast restaurant Bebronna is een mooie plek om te pauzeren. Hier staan onder andere beelden van Wim Delvoye. Zijn versie van Brabo is een stevige knipoog naar Antwerpen, aan de overkant van het water.

Door natuur, landbouw en haven route
Dit is ook één van de routes op de fietskaart. Je passeert de Prosperpolder. Dit gebied is in volle verandering door de ontpoldering. De oude dijken worden afgegraven en het gebied wordt voor een groot stuk teruggegeven aan de natuur.
Je komt ook voorbij de Kieldrechtsluis. De Kieldrechtsluis is de grootste sluis ter wereld. En het Deurganckdok is het grootste getijdendok ter wereld. Het contrast met de rustige polder kan niet groter zijn. En dat is exact het opzet van de fietstochten van Havenland.