Op moderne bedevaart naar Scherpenheuvel
vr 19 mei - 7:10
Te voet naar Scherpenheuvel gaan, is al eeuwen een ingeburgerd begrip. Om mensen warm te blijven maken om op bedevaart te gaan, worden er nu ook moderne varianten georganiseerd. Jo Thuys organiseert zulke bedevaarten: "We willen de mooiste plekjes van de streek laten zien en werken heel veel met streekproducten. We willen een activiteit die voor heel veel mensen kan, voor iedereen die zin heeft om eens op een andere manier een groepsactiviteit te doen."
Eén van de tussenstops is wijndomein Coberger in Zichem. Dat is het wijndomein van televisiemaker Luc Haekens en zijn vrouw Ann Genoe. Bedevaarders kunnen er proeven van een glaasje Hagelandse wijn met aangepaste hapjes.
Het eindpunt van de tocht is natuurlijk de basiliek van Scherpenheuvel. Wie wil, kan de basiliek bezoeken en een kaarsje branden in één van de bekende kaarskapellen.
Wil je zelf ook eens op moderne bedevaart gaan? Bezoek dan de website www.tevoetnaarscherpenheuvel.be voor meer informatie.