
de inspecteur
Op reis naar Frankrijk? Vraag op tijd een ecovignet aan!
di 13 jun. - 11:26

Wanneer heb je zo'n vignet nodig?
Daar is veel verwarring rond, maar je hebt het vignet alleen nodig als je op gewone weekdagen, tussen 8u en 20u in de binnenstad van Parijs wil rijden. Dat is dus de zone binnen de Périphérique. Op de Périphérique zelf heb je het -waarschijnlijk- enkel nodig op dagen waarop het smog-alarm van kracht is. (Maar daarover zijn de Fransen nog altijd niet helemaal duidelijk)
Vanaf september zullen andere steden ook nog instappen in het systeem, maar tot dan ben je als buitenlander in Lyon alvast vrijgesteld. Grenoble is iets minder duidelijk over hoe het zit met buitenlanders, maar sowieso heb je het vignet daar ook alleen nodig op dagen waarop het smog-alarm van kracht is.
Als je bezit bent van een Europese gehandicaptenparkeerkaart, moet je wél een vignet hebben maar je bent vrijgesteld van eventuele zones waar slechts beperkt verkeer toegelaten is.

critair vignetten
Enkel online
Sinds vorig jaar is er een nieuwe wetgeving in Frankrijk: gemeenten kunnen milieuzones invoeren, en die hebben gevolgen voor het verkeer. Je moet een sticker hebben om in zo'n zone te mogen rijden. Zo'n ecovignet kan je enkel online vinden, het kost voor ons Belgen 4,80€ en je kan het hier bestellen. Je moet per wagen wel maar 1 keer zo'n ecovignet aankopen.
Op tijd bestellen!
Je moet zo'n vignet dus online bestellen, maar het kan tot 20 werkdagen duren eer je het in de bus krijgt! Goed op tijd bestellen dus!
Alle informatie kan je -in het Nederlands- op deze website terugvinden.