Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Petitie tegen bomen kappen in Schulensbroek

ma 2 sep. - 3:59

Het project Life Delta voor het Schulensbroek in Herk-de-Stad, Halen en Lummen krijgt tegenwind. Een actiecomité is een petitie gestart tegen de kap van bomen rond het Schulensbroek.
© Foto: Radio 2

Tegen de plannen van het Life Delta-project voor het Schulensbroek in Herk-de-Stad, Halen en Lummen is het actiecomité ‘Stop ontbossing Schulensmeer’ gevormd. Dat startte gisteren aan ’t Vloot in Lummen met een petitie, die 84 handtekeningen opleverde. "We willen voorkomen dat alle bomen aan de zuidzijde van het Schulensmeer gekapt worden", vertelt Danny Jacobs van het actiecomité. "We hebben het tweede grootste natuurgebied van Limburg en we willen dat dat zo blijft."

Geen kaalslag

Volgens Natuurpunt is die kritiek niet terecht. Het Schulensmeer in Lummen wordt minder diep gemaakt, er wordt een rietmoeras aangelegd en er worden ook bomen gekapt om zeldzame diersoorten aan te trekken, maar van een kaalslag is geen sprake. "Er is selectief gekeken welke bomen weg moeten en er blijven er nog heel veel staan", zegt conservator Piet Rymen. "Je moet het project ook in zijn geheel bekijken. In het Webbekoms Broek wordt 13 hectare aangeplant en er wordt daar veenmoeras hersteld. Naar CO2-berging is dat een positief verhaal."
 

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet