Sportanalist Stef Wijnants over Gouden Schoen: "Hans Vanaken in rijtje van Ceulemans, Van Moer en Van Himst"
ma 13 jan. - 9:14

“Van Aken is zeker niet zo'n uitgesproken favoriet als vorig jaar. Toen stak hij er met kop en schouders bovenuit. Nu gaat de spelverdeler van Club Brugge zeker ook veel punten krijgen, verspreid over twee rondes (nvdr : één stemronde loopt van januari tot juni, de tweede van juli tot december). Misschien dat hij nu niet de beste is in die aparte stemrondes, maar hij zal in die twee stembeurten wel punten pakken."
Concurrenten?
"Voor de zomer denk ik dat spelers van kampioen Racing Genk te duchten concurrenten waren met bijvoorbeeld Trossard of Malinovski. Die zijn er niet meer, want die zijn sinds de zomer naar het buitenland vertrokken. Zij kunnen bij de tweede stemronde dus geen punten meer halen", zegt Wijnants. "Misschien dat Vanaken dan bijvoorbeeld Mbokani van Antwerp of clubgenoot Simon Mignolet voor zich moet dulden maar over het algemeen zou de Lommelaar toch weer de beste kunnen worden."
Hoe dan ook, ik denk wel dat het spannend wordt en dat is toch ook al vele jaren geleden.
In galerij van allergrootsten
“Als Vanaken wint is hij de eerste speler sinds Jan Ceulemans in 1985 en 1986 die twee keer op rij de belangrijkste individuele prijs in ons voetbal kan winnen. Er zijn trouwens slechts drie spelers die dat in de geschiedenis van de Gouden Schoen kunnen voorleggen, en dat zijn niet van de minsten. Jan Ceulemans en twee andere iconen van ons voetbal: Wilfried Van Moer en Paul Van Himst. En het zou voor de eerste keer zijn dat een en dezelfde club, in dit geval Club Brugge vier keer op rij de Gouden Schoen wint. Dat is nog nooit gebeurd. Niet bij Anderlecht, Standard of KV Mechelen. Dat toont meteen ook de hegemonie van Club Brugge in het Belgisch voetbal van de voorbije jaren.”