Tafelschuimster riskeert nu toch in cel te belanden
do 13 jun. - 0:48

“De schrik van de kusthoreca”, zoals ze wordt genoemd, is een vrouw van 49 zonder gekende woonplaats. Ze blijft toeslaan op restaurant. Vorige maand nog in brasserie Tuf Tuf, aan het station van Brugge. Ze dronk er twee espresso’s, een cola en verwenkoffie en bestelde er ook een portie kaaskroketten. Daarna verdween ze, zonder de rekening van 32 euro te betalen.
Een dag later ging ze opnieuw uit eten in Brugge, en wel in het Thaise restaurant Sivalai in de Katelijnestraat. Na de maaltijd dronk ze nog drie koffies en nam ze er ook nog een dame Blanche. Maar ook hier verdween ze zonder te betalen.
Ruim 120 keer gratis gegeten
Hoewel de vrouw de truc al meer dan 120 keer toepaste, zat ze nog geen dag in de cel. De maximumstraf voor tafelschuimers bedraagt drie maanden, wat onvoldoende is om iemand ook effectief achter de tralies te laten verdwijnen. De OCMW-hulp die ze in het verleden al aangeboden kreeg, schoof ze gewoon aan de kant.
Teller hoog genoeg
Het parket zag uiteindelijk geen enkele andere optie dan de vrouw op te pakken en te laten opsluiten in de gevangenis. Maar dan moet ze in totaal wel tot drie jaar cel veroordeeld worden. Op dit moment hangt de vrouw 100 maanden gevangenisstraf boven het hoofd. 17 maanden daarvan zijn al definitief. Vandaag kreeg ze nog eens 39 maanden cel. Daarmee staat de teller hoog genoeg om toch voor even achter de tralies te verdwijnen.
De celstraffen die de vrouw kreeg, moeten haar eerst nog betekend worden. Als ze niet in beroep gaat, kan ze vanaf volgende maand gearresteerd worden.