Verbod op onverdoofd slachten goedgekeurd
wo 28 jun. - 6:53
Alle politieke partijen keurden het verbod op onverdoofd slachten goed. "Dat betekent dat schapen een elektroshock krijgen voor ze geslacht worden", zegt Jelle Engelbosch van N-VA. "We hebben een consensus proberen te bereiken tussen alle partijen en zijn dan ook fier dat we zo ver geraakt zijn vandaag."
Maar toch is er nog veel kritiek vanuit de geloofsgemeenschappen. "Ik ben ervan overtuigd dat we rekening hebben gehouden met de gevoeligheden van moslims en joden", gaat Engelbosch verder. "Ze hebben ook nog tijd tot 1 januari 2019 zodat ze zich nog kunnen aanpassen. We zullen in die tussentijd met hen nog in overleg gaan om te kijken hoe we alles zullen organiseren. Maar aan het verbod wordt niet meer gesleuteld. De beslissing is onomkeerbaar."
Omdat de technologie voor het verdoven van kalveren en runderen nog niet op punt staat, zullen zij wel nog onverdoofd geslacht mogen worden. Van zodra dat wel het geval is, zullen ook zij eerst verdoofd moeten worden.