Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Vlaamse regering met Limburgse toets

wo 2 okt. - 2:55

De nieuwe Vlaamse regering heeft vanmiddag de eed afgelegd in het Vlaams Parlement. Limburg stuurt dus 3 ministers naar Brussel: Wouter Beke, Zuhal Demir en Lydia Peeters. Met 3 op 10 ministers weegt onze provincie zwaar door in de Vlaamse regering.
© foto: Radio 2

De Limburgers in het Vlaams Parlement van zowel meerderheid als oppositie zijn erg tevreden over de stevige aanwezigheid van Peeters, Beke en Demir in de Vlaamse regering. Ze vinden het een goede zaak om de dringende problemen in onze provincie goed aan te pakken. Jos Lantmeeters (N-VA): “Ik denk dat wij op dit moment alle wapens in handen hebben om de problemen in Limburg grondig aan te pakken.” Volgens Lantmeeters heeft onze provincie heel zwaar gewogen in het regeerakkoord. “Er zijn extra middelen voor de economische ontwikkeling, er komt een oplossing voor de mobiliteitsproblemen en met 3 ministers heb ik er alle vertrouwen in dat we binnen 5 jaar heel gelukkig zullen zijn”, aldus het Vlaams Parlementslid.

Oppositie

Ook de oppositie is erg te spreken over het zware gewicht van Limburg in de Vlaamse regering, maar betwijfelt dat alle problemen nu worden opgelost. Els Robeyns (SP.A): “Al bij al lijkt het ons nog wat mager om aan die heel belangrijke uitdagingen van welzijn, mobiliteit en onderwijs tegemoet te komen. Ik zou zeggen show me the money, want er worden nergens bedragen op gezet.” Ook Roosmarijn Beckers (Vlaams Belang) is niet enthousiast: “De voorstellen voor Spartacus en de noord-zuidverbinding staan al heel lang in het regeerakkoord. Het is natuurlijk de vraag of die uiteindelijk gerealiseerd worden. Zeker op het vlak van mobiliteit krijgt Limburg nog lang niet waar het recht op heeft.”

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet