Volg Anja Daems in IJsland - Dag 2: Watervallen, geisers en... tomaten
radio 2 stelt voor
za 21 okt. - 7:00
Wonder der natuur
Lieven Scheire heeft gelijk: "Kan je je inbeelden dat de Noorse Vikings dachten dat er magie op dit eiland was toen ze hier met hun schepen toekwamen?", zei hij nadat we Geysir hadden bezocht.
Ja, dat geloof ik! Absoluut! IJsland is een wonder van de natuur!

Aardrijkskunde
Wij zijn vanmorgen vertrokken vanuit Hvalfjördur op weg naar ons nieuwe hotel voor één nacht. Onderweg zijn we gestopt in Thingvellir, het oudste parlement ter wereld.
De vikings kwamen er één keer per jaar, gedurende zes weken, nieuwe wetten stemmen en recht spreken. En wijze kruidenvrouwen in de rivier gooien!
Maar de plek is nog bijzonder omdat daar de Amerikaanse en de Europese aardplaten uit elkaar drijven, met een prachtige kloof en een geweldig meer als gevolg.

De geisers
In Geysir, onze volgende stop, spuit het hete water om de 8 minuten vanuit de diepte van de aarde tot 35 meter hoog!
Een toeristische plek, maar terecht. Dit moet je gezien hebben.

Net als de waterval van Gullfoss... een wonder van de natuur.
Secret Lagoon
En hoe kan je in IJsland de dag beter afsluiten dan in een... heet badje! Ja, alweer ?
Dankzij Dagny Rós hebben wij de "secret lagoon" ontdekt: zwemmen bij zonsondergang (want ja, die zon was er vandaag) in water van 37 graden.
Niet alleen voor een Viking magie, maar ook voor ons!
Meer foto's
Als je Lieven Scheire mee hebt op reis, wordt je aandacht gevestigd op dingen als een 22 graden-halo, ofte bijzon: een stukje regenboog net naast de zon, als het niét regent.

Groepsfoto's in Thingvellir.


Bezoek aan een tomatenkwekerij. Warmte en andere energie is goedkoop in IJsland door de vulkanische activiteit. Tomaten kweken is ondanks de strenge winters dus niet zo vreemd. Lekkere soep!

De Gullfoss waterval: gigantisch!
De "witte rivier":

Anja doet echt alles voor een goede foto.
PS: Lees ook ons verhaal van de eerste dag
En de volgende!