
radio2 middag in west-vlaanderen
Voornaam veranderen kan gratis in Kortrijk
di 31 jul. - 5:16

Soms willen mensen hun voornaam veranderen omdat die belachelijk of vernederend is. Ook mensen die zich als transgender identificeren, veranderen vaak van naam als ze met hun transitie zijn begonnen. Vorig jaar waren er in Kortrijk acht aanvragen om van naam te veranderen.
Gratis en snel
Tot nu toe kon de procedure anderhalf jaar duren, maar vanaf morgen kan het in enkele dagen. Het is bovendien ook gratis. Normaal kostte de wijziging 490 euro. Maar er zijn ook andere kosten, zoals de aanvraag voor een nieuwe bankkaart en voor de identiteitskaart.
Een naamswijziging kostte vroegeral snel 600-700 euro. Nu is het gratis.
Ook in de rest van de provincie komt er verandering. In Brugge zal het eind augustus bekeken worden en in Oostende is het zeker gratis tot en met december. In Roeselare wordt een naamsverandering veel goedkoper, maar niet gratis. Ze willen er nog een kleine drempel inbouwen. In Roeselare zijn identiteitskaarten en rijbewijzen wél al gratis.