VUB opent vernieuwd zwembad
vr 2 feb. - 2:22

In de Brusselse regio is veel vraag naar plekken om te zwemmen. Het oude zwembad werd daarom volledig afgebroken. Het zwembad is verdeeld in een groot en een klein bad met een beweegbare bodem. Ook is het aantal kleedkamers verdrievoudigd.
“Het VUB-zwembad is het meest duurzame zwembad in de regio”, vertelt Dirk Van De Wiele, directeur sportinfrastructuur van de VUB. “We hanteerden een ecologische aanpak. Ook is het zwembad zeer goed geïsoleerd, heeft het een goed circulatiesysteem en een groen dak.”
Met dit nieuw project hoopt de VUB 130.000 bezoekers per jaar te bereiken. Eind 2016 werd het zwembadproject door Be.exemplary van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest uitgeroepen als één van de tien voorbeeldgebouwen in Brussel.
Vanaf 10 februari opent het zwembad de deuren voor het grote publiek.