Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top30

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Afbeelding van het programma: de inspecteur

de inspecteur

Wat is de beste carré confituur?

do 10 nov. - 2:21

Bladerdeeg en abrikozenconfituur, meer is het niet. Maar lekker! Enfin, toch als je het juiste merk koopt.
5 merken, 1 duidelijke winnaar

Het ‘carré confituurke’. Eén van de simpelste gebakjes in de toog van de bakker, en toch mateloos populair. Je vindt ze dan ook in elke supermarkt. Maar waar hebben ze de lekkerste?

Smaaktest

Het antwoord op die vraag komt van de 100 proevers van het smaakpanel van de Inspecteur.

Dit is hun carré confituur-top 5:

  1. Lotus – € 15,34/kg
  2. Delhaize – €6,70/kg
  3. Arioso (Aldi) – € 6,63/kg
  4. Belgix (Lidl) – € 6,63/kg
  5. Boni (Colruyt) – € 6,63/kg

OK, Lotus is flink duurder dan de rest, maar de score liegt er niet om: ons panel vindt ze veel lekkerder dan de concurrentie.

Wat erin zit

Dr. Annick Verween ontdekte ook waarom het panel de meeste punten gaf aan Lotus: “Ze hebben daar een geheim ingrediënt: alle anderen gebruiken 35% abrikoos, bij Lotus is dat 25% abrikoos en 10%... appel!”

En verrassend: Lotus wint ondanks het laagste suikergehalte. Verween: Meestal vallen de proevers als een blok voor producten waar veel suiker in zit, maar Lotus is de uitzondering die de regel bevestigt. De minste suiker per 100 gram dus, maar ze compenseren dat dan weer met het meeste vet.”

Lang niet allemaal gelijk

Lotus bevat maar 47% confituur. Dat is het laagste gehalte van allemaal. Bij Delhaize, Aldi en Boni zit er zo’n 60% confituur in, méér dan de helft.

Annick Verween: “De ingrediëntenlijst van Lotus is ook de simpelste van allemaal. De andere merken bulken van de E-nummers: emulgatoren, conserveringsmiddelen, kleurstoffen… Echt gemaakt om heel lang te bewaren dus. Maar bij Lotus valt het beter mee, op een paar E-nummers in de confituur na.”

Neem voortaan ook het begrip “een carré confituur” met een korrel zout. Niet alleen omdat er ook wat zout in zit, maar vooral omdat geen enkel van die koekjes even groot is of even veel weegt als de rest.

Annick berekent de samenstelling doorgaans per 100 gram om het overzichtelijk te houden. Maar uiteindelijk hangt alles af van de grootte van het koekje dat je in je mond stopt. “Delhaize, Aldi en Colruyt lijken qua samenstelling heel goed op elkaar. Allemaal 37 gram suiker per 100 gram (meer dan 6 klontjes). Maar de koekjes van Delhaize zijn veel groter dan de andere. Daardoor heb je met één stuk 3 klontjes binnen.”

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet