Zwembad Ternat feestelijk heropend na 2,5 jaar renovatiewerken
ma 22 apr. - 11:42
![](https://cds.vrt.radio/sites/default/files/styles/article_header_mobile/public/20/legacy/2019-04/1_0.jpg?rnd=df4bdb73&itok=wl_Iz165)
"We zijn fier dat het eindelijk zover is, want het waren intensieve jaren", vertelt Kris Bruylandt, hij is verantwoordelijk voor het beheer van het sportcentrum en het zwembad. "Volgens mijn zoon heb ik er toch wat grijze haren aan over gehouden. Elke avond vindt hij er wel eentje extra." (lacht)"Alles in het zwembad zelf is gestript: de vloeren, de wanden, het plafond... "Het was hier bijna opnieuw een ruwbouw. Sommige ruimtes hebben we ook van plaats veranderd. Zo is het redderslokaal nu veel centraler in het zwembad", vertelt Bruylandt.
Toog voor rolstoelen
Ook de cafetaria verhuisde van boven naar het gelijkvloers. Uitbater Patrick is tevreden met het resultaat. "We hebben hier een mooi uitzicht op buiten en er komt veel licht binnen door de grote ramen. De cafetaria is volledig nieuw. Een deel van de toog is speciaal verlaagd voor mensen in een rolstoel. Zo kunnen zij ook makkelijk aan de toog iets drinken."
![](https://cds.vrt.radio/sites/default/files/styles/afbeelding_paragraaf_1_3_340/public/20/legacy/components-images/2019-04/3.jpg?rnd=df4bdb73&itok=M6vaweqQ)
Ook nieuw is de kiosk aan de ingangspoortjes. "Mensen hoeven niet per se meer langs de kassa te passeren om een ticketje te kopen. Je kan dat nu volledig automatisch met je identiteitskaart", aldus Bruylandt. Verder heeft zwembad ook nog een nieuwe glijbaan gekregen. "Kinderen konden kiezen tussen drie dieren: een dolfijn, een dinosaurus of een nijlpaard. Het is de dolfijn geworden."
Gratis zwembeurt
Om de heropening feestelijk te vieren, nodigt de gemeente Ternat alle zwemmers op Paasmaandag uit om gratis te komen zwemmen. Van 13u tot 17u zijn er allerlei activiteiten zoals waterattracties, duikinitiaties en zeemeerminnen.
![](https://cds.vrt.radio/sites/default/files/styles/afbeelding_paragraaf_1_3_340/public/20/legacy/components-images/2019-04/2.jpg?rnd=df4bdb73&itok=J810j2ZX)