Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Doe mee

Ik lees graag uit

  • Antwerpen

mis niets!

radio2 top2000

winwin

aha

radio2 stelt voor

test je kennis

Uniform Don Bosco afgeschaft

di 5 jun. - 0:53

In de middelbare school Don Bosco in Genk wordt het schooluniform afgeschaft. Vanaf 1 september dus geen geruite rokken of blauwe broeken meer met een wit of blauw shirt erop.

Na een rondvraag bij leerlingen, ouders en leerkrachten bleek dat de meesten het uniform weg wilden. Het was een traditie van 50 jaar, maar de laatste jaren waren de regels ook al losser geworden en mochten de leerlingen wat meer variëren. "Vroeger kochten ze het uniform van de school", volgens directeur Marleen Billen. "Maar sommige ouders vonden dat nogal duur. Daarom mochten leerlingen tegenwoordig ook elders hun kleren kopen. Daardoor kreeg je een variatie in kleuren en in modellen." Dus de echte uniformgedachte - iedereen loopt in dezelfde kleding - was sindsdien toch al afgezwakt. 

Meer kleuren

Met het afschaffen wordt de traditie van zo'n 50 jaar stopgezet. "Ik denk dat er niet zo heel veel gaat veranderen, misschien gaan we wel wat meer kleuren zien", zegt Billen. "Alhoewel, ik zie de jongeren tegenwoordig veel zwart dragen." De leerlingen zijn alleszins blij, maar ze zullen zich toch sowieso aan een kledingcode moeten houden die door de leerlingenraad is uitgewerkt. In het Lyceum in Genk worden er nog wel uniformen gedragen.

Meer zoals dit...

Blijf op de hoogte

Niets missen van radio2? Schrijf je in op de nieuwsbrief en volg ons op facebook en instagram!

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet