
start je dag in limburg
"Wat heb jij online gedaan vandaag?"
di 12 dec. - 6:57

Afgelopen weekend is in Zonhoven een jongen van 18 gestorven. Hij werd dood teruggevonden in zijn douche, waarschijnlijk slachtoffer van een online wurgspel. Bij zijn lichaam lag zijn smartphone. De ouders van de jongen waarschuwen andere ouders op Facebook, zodat zoiets nooit meer gebeurt. "Dan is de dood van onze zoon niet zinloos geweest."
Praten over online
Pedagoog Davy Nijs van de UCLL heeft in Start Je Dag enkele tips voor andere ouders gegeven. "Praat met je kind. Zorg dat je geïnteresseerd bent in wat je zoon of dochter online doet."
Nu vragen veel ouders wat hun kind op school gedaan heeft, maar daar zou volgens Davy Nijs nog een vraag bij moeten komen. "Vraag ook elke dag wat je kind online gedaan heeft. Welke foto's heeft het gezien op Instagram en Facebook? En welke video's op YouTube?"
Open klimaat in huis
Davy Nijs raadt aan om een open klimaat te creëren in huis, waardoor je makkelijk met je kind kan praten. "Als je dat van jongs af aan doet zullen kinderen later automatisch meer delen. Ken je eigen kind."
Schrik dat het moeilijk wordt, moet je niet hebben: "Vroeger was het ook moeilijk om over seksualiteit te praten met je kinderen. Mensen dachten dat kinderen dan vroeger seks gingen hebben. Maar nu komt seksualiteit overal aan bod. Voor hun online leven moet dat net hetzelfde worden."